Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miről ismerem fel ha agresszív...

Miről ismerem fel ha agresszív a halam?

Figyelt kérdés

hali


ismerőstől elhoztam három eddig ismeretlen fajtájú talajlakó halat (az tuti, hogy nem harcsák ergo nem cory, anci és társaik). róluk holnap írok ki még egy kérdést, hogy milyen fajtájúak lehetnek :) (azért csak holnap, mert lemerült a fényképező és elfelejtettem feltölteni az elemeket) kaptam egy darab serpalazacot is, ő hamarosan kap még társakat de nem is vele van a gond azaz vele is de vele más probléma amit a hosszú egyedüllét váltott ki nála.


szóval annak a három talajlakó halacskának szerintem kicsi az én 112 literes tankom alja (ami 80*35 centiméter). eddig egy 96 literesben laktak...de az is tuti kicsi volt nekik. etetéskor vettem észre, hogy az egyik oda oda csíp a másikaknak. meg sokszor látom, hogy kergetőznek de főleg játszanak (szerintem) mert sérülést még nem láttam. de észrevehető, hogy az egyiktől tart kissé a másik kettő (az akvárium két végében tartózkodnak főleg és ha közelebb is mennek hozzá azt is lassan és finoman teszik megtartva a távolságot), nem nagyon mernek a közelébe menni. ő a legnagyobb ahogy nézem. a legkisebbet tegnap kergette de szerencsére a harmadik (aki majdnem akkora, mint az üldöző) leállította.


én ezeket agressziónak vélem. vagy csak játszanának? halaim még nem voltak...kutyák közé volt, hogy benyúltam amikor összeugrottak mivel őket ismerem de a halak viselkedését még nemigazán...tudtok adni tippet, hogy miről ismerem meg a tényleges agressziót? sérülést még nem láttam, bár a legnagyobb szája széle pirosas volt mikor elhoztam de már szinte teljesen elmúlt szóval szerintem ott sérthette fel valamivel, lehet az aljzattal de az nálam kvarchomok.


gyors leírás a kérdéses halakról hátha segít valamit a tanácsadásban: hosszúkás testük van, pikkelyesek és a pikkelyeik is jól látszanak, fekete oldalcsíkjuk van és háromszög alakú hátúszójuk, a farokúszójuk villás alakú és a hasukon három úszó látszik szintén kis háromszög alakban. algaevő halak de az egyik szerintem nem ugyanolyan fajta, mint a másik kettő mert ő felcuppant az üvegre is amikor beengedtem őket (a többiek ilyet azóta se csináltak és ahogy elnéztem a szájuk se olyan felépítésű) bár azóta nem cuppant vissza viszont tisztogatja a növényeket, mondjuk a másik kettő is pucolgat.

kiegészítés: kettő tuti egyforma fajta de a harmadik nem hiszem. az ő csíkja világosabb és kevésbé éles a széle valamint alul és felül világos sáv szegélyezi. illetve behajtja az úszóit (a másik kettő nem) és ha halad a talajon az olyan, mintha az úszóin közlekedne. neki van mini bajuszkája is, ezt a másik kettőn nem vettem észre. valamint az ő színe inkább szürkésebb, míg a másik kettő barnás és nekik az oldalcsíkjuk felett nem látok világos sávot. és annak amelyiknek világos sáv szegélyezi a fekete oldalcsíkját a hátúszója se szabályos háromszög, hanem a vége hátra felé csúcsosodik vagy hogy mondjam...megnyúlik a háromszög teteje kissé hátrafelé. én díszesszárnyú márnára tippelek a két egyforma halacskát illetően (legalábbis arra hasonlítanak leginkább) a másikra ötletem sincs, de holnap tuti tudtok okosat mondani róluk mert rakok fel képet+kérdést velük kapcsolatban.


és mielőtt valaki leszól, hogy miért hoztam el őket annak ellenére, hogy a fajtát se ismerem...felszámolta az akváriumát és mondtam, hogy mivel én indítok pont egy akváriumot így elhozom a halakat tőle. tudom felelőtlenség blabla de inkább hozzám, mint pl a wc-be ha már nagyon megunják, hogy nem tudják elpasszolni őket :)


hát így ennyi lenne. köszike a segítséget :)


2012. nov. 6. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Alakíts ki minél több búvóhelyet, talán az is segít a problémádon. A fajtájukat sajnos nem tudom ennyi alapján megmondani.
2012. nov. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
búvóhely az van így szerencsére ritkák ezek az esetek. rengeteg növény, egy keskeny de hosszú sok bejáratos kerámia bujkáló és a halakkal kaptam még egy kerámia bujkálót de azt még algátlanítanom kell mert ahonnan jöttek ott kész algainvázió volt...
2012. nov. 6. 16:45
 3/3 A kérdező kommentje:

közben a problémájuk megoldódott :) csak az új hely miatt volt :)

de azért még érdekel, hogy miről lehet megkülönböztetni halak esetén a játékot és a komoly agresszív viselkedést.

2012. nov. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!