Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit fogyaszt egy akvárium...

Mennyit fogyaszt egy akvárium ezekkel a paraméterekkel? Egy hónapban.

Figyelt kérdés

Szűrő: 11 watt

Világítás: 2x20 watt

Fűtő: 50 watt


2012. nov. 7. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
max 1000 Ft
2012. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

akkor jön a középiskolás matek(bár ez inkább alsó tagozatos)+fizika óra :)


szűrő egész nap megy -> 11*24=264 Watt/nap

a világítást vegyünk 8 órásnak -> 40*8=320 Watt/nap

a fűtés kérdéses de vegyük úgy, hogy napi 5 órát megy (lehet sokat mondok, nem mértem le, hogy mennyit megy naponta de így egyszerűbb számolni) -> 50*5=250 Watt/nap

ez alapján a napi fogyasztás -> 264+320+250=834 Watt/nap


ezt felszorozzuk havi szintre, a könnyebbség kedvéért 30 napos hónapot számolok ki -> 834*30=25020 Watt/hónap

némi fizika és matek tudással ez úgy kb 25 Kilowattnak felel meg havonta.


[link]

innen puskázom az 1 kilowatt elektromos áram bruttó díját, ami az egyszerűség kedvéért legyen most 50 forint.


akkor most szorzunk egyet:


25 Kilowatt/hónap*50 Forint/Kilowatt=1250 Forint/hónap


ebbe még persze beletartozik a vezetékes víz díja is, illetve ha ioncserélt vizet is használsz akkor annak a díja is. mivel nem tudom hány literes a cuccod, milyen gyakran és hány liter vizet cserélsz, így azt nem tudom kiszámolni neked.


egyébként ennyit te is megtehettél volna, én is a középiskolás fizika, az alsós matematika valamint az eon.hu ismereteimet használtam fel a célra.

2012. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ó de drágák vagytok! Nagyon köszönöm mindkettőtöknek, a második válaszadónak meg főleg :D

Amúgy magyar-dráma szakos vagyok, én csak a betűket ismerem, a számokat nem. Általános 3-4. környékén végleg elszakadtam minden reál tárgytól :D

2012. nov. 7. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

számvitel :)


de mindig is érdekelt a fizika, a kémia, a biológia, a matek...stb :D eredetileg programtervezőnek szerettem volna tanulni de ott már az én képességeimet is erősen meghaladó matekot vártak el (pedig imádom a matematikát és a számokat...)


gondolom szereted a könyveket :) középsuliban nekem Balzac Emberi színjáték könyvsorozatából volt kötelező a Goriot apó, ennek hatására az egész sorozatot elolvastam. de ezen kívül nem sok volt ami anno megfogott.

ma már sokkal többet olvasok de modernebb, számomra érdekesebb műveket :D kedvenceim Darren Shan és Dan Brown.


bár ma már főleg angolul olvasok, szeretem kiélvezni az angol tudás előnyeit :) és persze maga a nyelv is tetszik. bár tény ami tény a magyar jobban hangzik de nekem unalmas, hogy magyarul beszélek és akkor még olvasni is magyarul...gyanítom ezért aludtam el amikor próbálkoztam a kötelező olvasmányokkal :S


egyébként a vízfelhasználás havi költségét is szívesen kiszámolom neked :) az se sokkal bonyolultabb :D

2012. nov. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anno utáltam olvasni, bár így utólag azt mondom, hogy csak azt nem szerettem, ha valami kötelező volt...Mondjuk a mai napig vannak mumusaim, Az ember tragédiáját például soha nem tudtam elolvasni. De a Bűn és bűnhődést legalább 5x elolvastam az elmúlt években... Dan Browntól is olvastam néhány könyvet, azok is jók, de azokat mondjuk nem tudnám 2x elolvasni.


40 liter körüli akváriumot szeretnék csinálni, szóval a vízfogyasztás nem olyan fontos:) Neked is van akid?

2012. nov. 8. 10:03
 6/6 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem írtam :D igen, van akváriumom :)
2012. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!