Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elevenszülős akváriumhoz hány...

Elevenszülős akváriumhoz hány órán át égjen a lámpa?

Figyelt kérdés
(évek óta üzemeltetem az akváriumot, minden oké vele, nem algásodik, szaporodnak a halak, csak úgy eszembe jutott. a világítás időzítő kapcsolós és eddig napi 12 órán át volt világításuk, gondoltam mint az egyenlítő környékén... ez így jó, vagy több kéne?)
2012. nov. 8. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez inkább növényfüggő, illetve hogy hány watt/literrel világítasz, milyen fényigényű növényeknek.

Mindenesetre a 12 óra a maximum, annál többet ne világíts.

Ha nagyon erős a világításod, kevesebb ideig is elég.

Vagy úgy is lehet, hogy ha külön kapcsolhatóak a fénycsövek, hogy nem világítasz teljes intenzitással állandóan.

Itt egy számítás, de ehhez hozzátartozik, hogy ha kevés a fény, akkor is, 12 óra a maximum. Többnek nincs értelme.

[link]

Logikusan, ha kevesebb a fény, akkor olyan növények kellenek, aminek az is elég, bár gondolom ez nem újdonság. :)

2012. nov. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

12-nél több biztos hogy nem kéne.

Én általában 8 órát világítok mostanában a kicsit spórolósabb korszakomban.

2012. nov. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
90 literes és van egy 18 wattos és egy 20 wattos csövem. külön nem kapcsolhatóak. akkor hagyom így. elég sötét részén vannak a lakásnak, szóval természetes fény nem sok megy be, amikor nem megy a lámpa. végülis nem algásodik semmilyen színűt (persze hogy algásodik, de csak egészségesen :) ), szóval nagy baj nem lehet.
2012. nov. 8. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
persze jó az hagyd
2012. nov. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!