Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez jó akvárium szerinted?

Ez jó akvárium szerinted?

Figyelt kérdés

Ezt az akváriumot szeretném megvenni! [link]


Vennék bele 25kg folyami kavicsot az aljára (1-3mm)

5db vasfa már lassan 1 hónapja ázik itthon.

7db követ is vásároltam már (azt hiszem bazalt, laposak és ilyen jó férfi tenyérnyi méretűek)


Növényt nem szeretnék venni bele hanem csak jávai mohát, de abból sokat. A vasfákra és a kövekre rákötném a jávai mohát.

Viszont ha ajánlotok (vagy kell) bele növény akkor erre gondoltam: [link] (4-5 cseréppel)


Valamint vagy 6-8 gömbmohát!


Így jó lenne az akváriumom?


Amit linkeltem akváriumot, ha megvenném berendezném és feltölteném vízzel vennék bele mesterséges bacit akkor mennyi ideig kéne járni az akváriumnak halak nélkül, hogy biztonságosan beletelepítsem a halakat?


Ti milyen halakat raknátok bele? (én bettára (1hím), neonokra, almacsigára, dániókra és guppikra gondoltam vagy esetleg aranyhalakat)

Miből mennyi halat tegyek?


2012. nov. 8. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy rakás szar, és még át is ba.sznak!



Először is méregdrága, aztán ez így nem is igazán üzemképes, ráadásul hazudnak az adatokkal.


Ez egy tök alap akvárium, tetővel világítással.

Normál esetben ez ennyibe kerül:

[link]


Ehhez adnak egy aquael fan 3-mat, ami mechanikai szűrésre úgy ahogy elmegy, az akvárium megszűrésére viszont édes kevés. Egyébként a fan 3 reális áron:

[link]


Ehhez mindenképpen kell egy külső szűrő, 200 liternél nem lehet belsőkkel bohóckodni.

Egy olyan 800-1000 l/h-s külső szűrő kéne, pl:

[link]

Vagy egyel nagyobb:

[link]


Ezek elég jó ár/érték arányú szűrők, csak kell bele venni pár liter minőségi szűrőanyagot. (siporax)


Aztán a világítás, meg a növények.

Ha megnézed, az általad linkelt akváriumtetőbe 2×36 watt világítást ígérnek.

Ez már csak azért is hülyeség, mert egy 36 wattos cső 120 cm hosszú, ami bajosan férne el egy 100 cm-es tetőben.

A 100×40-es tetőkbe, mióta léteznek, mindig is 30 w-os csöveket raktak, (láthatod, amit linkeltem, ott is 2×30 w-ot írnak) mivel ezek 90 cm-esek, és ezek férnek be. (t8-ból)


Ez viszont kifejezetten gyenge világítás, mint a szettes világítások általában.

Csakis a leg árnyéktűrőbb növények maradnak meg alatta.

A jávai kibírja, a gömbmoha is.

Amit linkeltél, az viszont valószínűleg kidöglene.

Ilyen hosszú fajta növényből inkább az óriás vallisneriával kéne próbálkozni, az még jó eséllyel megmarad. Meg anubias fajtákból lehetne még válogatni.


Az akváriumot minden esetben 3 hétig kell járatni, közben szórj a vízbe néha fagyasztott hal kaját, legyen min elszaporodni a baciknak.

Utána pedig több turnusban, 1 hetes eltérésekkel kell betelepíteni a halakat.


Ami a halakat illeti, én nem erőltetném ekkora akváriumba a bettát.

Nem valami jól társítható hal, a guppiknak ő mehet neki, őt meg a neonok csipkedhetik, ráadásul a vízhőmérséklet igényük is annyira eltér, hogy összeegyeztethetetlen.


Az aranyhalra nem akarok nagyon kitérni, az egy hidegvizi hal, nincs keresnivalója egy trópusi akváriumban. Az szóba se jöhet, esetleg úgy hogy csak aranyhal legyen benne, mondjuk 4 db, és akkor annyi. Kb annyi fér 200 literbe.


A neon jó, végül is a guppi is, alulra lehetne még tenni egy csapat páncélos harcsát, vagy csíkfélékből valami botiát, vagy ancit, (algaevő harcsa) az is jó nagyra megnő ekkora helyen.

Meg néhány nagyobb hal még belefér, pl 2-3 gurámi, vagy 1 pár vitorlás hal.

2012. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát gyüjtögettem amiket írtam már megvettem és maradt 65 ezer ftom akváriumra tetőre világításra, szűrőre és főtőre . Ennyi pénzért linkelnétek dolgokat, h mit vegyek akkor?
2012. nov. 8. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link] 250 watt.


Ez 68500.

2012. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De ha ezt a külsőt veszed, akkor mégkevesebbel léped túl a költségvetést:

[link]

2012. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez így 66370, és egy helyről meg tudod rendelni, így a postaköltség, vagy a futárszolgálat is olcsóbb.
2012. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy az a 25 kg homok lehet hogy kevés lesz. 40 kiló reálisabb mennyiség lenne.
2012. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz összeállítást írtak előttem, de ha már egy helyről veszed, akkor kérdezz rá, hogy tudnak e rá kedvezményt adni. Elvégre a szettek általában olcsóbbak.

Én mondjuk ezt a szűrőt javaslom, szerintem az egyik legjobb: [link]

2012. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!