Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig bírják a szűrőbacik ha...

Meddig bírják a szűrőbacik ha áramszünet van?

Figyelt kérdés

hali


ma jutott eszembe, hogy nálunk évi 2-3 alkalommal az E.on a vezetékrendszer karbantartása miatt lelövi az áramot egy jó 6-8 órára. idén ez már nem aktuális de jövőre az lesz. meg néha ha nagyobb vihar van spontán elmegy az áram. volt, hogy fél napig nem volt mert egy fát rádöntött egy villámcsapás valahol egy fővezetékre...


ilyen esetekben meddig életképes a szűrőmben lévő baktérium állomány? átvészelik vajon az áramszüneteket?


arra gondoltam, hogy ha nem bírják ki a bacik végig, akkor beszerzek olyan baktérium kultúrát amit indításkor használtam és beiktatok egy előrehozott vízcserét miután visszatér az áram. vagy ez így nem jó ötlet? ti mit csinálnátok ilyen esetben?



2012. nov. 8. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Gáz.

Valószínűleg túlélik az áramszünetet, de nem tesz nekik jót.

Elvileg egy pár órás áramlás leállás is végzetes lehet, gyakorlatilag viszont ez másképp működik. A tapasztalat azt mutatja, hogy egy jól beállt akváriumban egy kicsivel tovább bírják a bacik, mint amivel a legtöbb szakirodalom rémisztget.

Mindenesetre a baci kultúra, meg a vízcsere az ég-világon semmire nem jó ilyen esetben. Tök fölösleges.

2012. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
2012. nov. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
húú nagyon köszi a kérdést :) kerestem hasonló kérdést egy ideig de nem találtam...lehet átsiklottam felette :)
2012. nov. 8. 17:39
 4/8 Platypus ***** válasza:
6-8 óra alatt a szűrőbacik többsége elpusztul. Ennyi idő alatt megfulladnak oxigén nélkül a szűrőben. Egy jól beállt akváriumban az ammónia nem lesz gond, azok a bacik nagyon hamar elszaporodnak újra. A nitrit viszont okozhat bajt, mert az azt fogyasztó bacik nagyon lassan szaporodnak. Ilyenkor érdemes nitrivecet venni, abban tényleg a jó nitritbontó fajok vannak. Ami kérdéses, hogy hogyan tárolták a flakont és hány évet töltött vásárlás előtt a polcon, mert azért mégiscsak élőlények vannak benne.
2012. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

a tárolás és annak ideje nem lesz gond, mert egy elég jó üzletben vásárolok ahol szerencsére ezekre oda figyelnek :)


de akkor ha előre szólnak, akkor veszek majd nitrivecet és alap bacikultúrát is. szerintetek az jó lesz, ha az áramszünet után csinálok egy előrehozott vízcserét plusz hozzáadom a bacikat?


tervezek külső szűrőt venni a belső szivacsos mellé. abban a kidöglött bacikkal teli szűrőanyagot úgy ahogy van ki kell dobni és friss szűrőfelületre van szükség, vagy maradhat bent? mert nem olcsó dolog a minőségi szűrőanyag, egy egyetemista pénztárcájához mérve meg főleg nem az:)

és a szivacsot is mossam át a leszívott akvárium vízben egy ilyen eset után?

2012. nov. 8. 18:54
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:
Nálam maradt és azóta is élnek a halak.
2012. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem. akkor csak nem lesz gond ha nem cserélem ki a szűrő tartalmát...
2012. nov. 9. 00:14
 8/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A bacikultúra nem árt, de mint mondtam tök fölösleges.

Parasztvakítás az egész.

Szerinted ha 4-5 óra alatt megfulladnak az akváriumban a bacik, amik egyébként egy viszonylag oxigén dús környezetben vannak, akkor egy csurig töltött műanyagfalakonban, ugyan mi a fenétől nem döglenének meg??!! Teljesen mindegy, hogy hogy tárolják, vagy mennyi ideig. Ugyanúgy oxigéndús környezetre van szükségük.

A spórák maximum túlélik,, de ahogy platypus is mondta, a nitrit bontó bacik lassan szaporodnak. Ez azt jelenti, hogy (mint indításnál is) belocsolod a nitrivecet, aztán vársz legalább 2 hetet, hogy eredménye is legyen.


Ha valamit locsolni akarsz, akkor locsolj toxivec-et. Az megköti a méreganyagokat. Annyi időre elég, amíg újraszaporodnak a bacik.

De hangsúlyozom, nem döglik ki mind pár óra alatt!! Nem változik olyan ütemben az akváriumban lévő vízminőség, és bacik se csak a szűrőben vannak... sőt!

2012. nov. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!