Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajánlanátok nekem KÜLSŐ...

Ajánlanátok nekem KÜLSŐ szűrőt a lenti feltételekhez?

Figyelt kérdés

hali


érdekel gyári és DIY szűrő is. bár a gyári abból a szempontból jobb lenne, hogy a szobámban díszítő funkciója is van az akváriumomnak és azért a DIY külsők többsége mégiscsak pvc csöves megoldás (viszont elismerem, hogy ez a legmegfelelőbb a célra :D).

megmondom őszintén, hogy egy 25-30 literes szűrőakváriumot szeretnék de helyem nincs neki sajna, vagyis lenne de oda egy nevelő akvárium kerül :)


na szóval ha DIY külsőt javasoltok, akkor minél pontosabb összeszerelési útmutatót kérek és bevásárló listát is persze, beleértve a !minőségi! szűrőanyagot is.

ha gyári szűrőt ajánlotok akkor pedig csak az árkategóriába lenne jó beleférni. túl lépni semmiképp sem fogom a keretet, szóval drágább szűrőt hiába ajánlotok :)


szóval a feltételek:

1. maximum 25.000 HUF legyen az ára, fontos a keret betartása mert nevelő akváriumot is építek és azt is felszerelem az alapvető dolgokkal, így ennél többet nem tudok rá szánni :)

2. az akváriumom 80*35*40 centis, azaz bruttó 112 literes, de elég vastag az aljzat és a légtér (amit már lassacskán csökkentgetek, mert túl nagy lett) is így sacc 90 liter van benne víz formában.

3. mivel egy komódon van ami 80 centi magas, így legyen legalább 130 cm az emelőmagassága

4. egy szobában alszok vele és nem tudom hova elpakolni, így jó lenne ha csendes példány lenne :)

5. dolgozik már egy 900 liter/órás belső a tankban. ez dolgozna tovább a külső mellett is. mechanikai funkciót ellátva

6. minél nagyobb tartály! főleg biológiai de kiegészítő mechanikai szűrésre is használnám (90% bio, 10% mechanikai úgy kb)

7. ha DIY megoldást javasoltok akkor tényleg nézzen is ki valahogy a dolog, mert nincs hely ahova le tudnám rejteni, a komód is tele van :) és a PVC cső valahogy nem illik sehogy az összképbe :D a gyáriakra ez persze nem vonatkozik, mert azok azért viszonylag jól festenek :)

8. ha DIY akkor az árban legyen benne a szűrőtöltet is. minőségi cuccot szeretnék beletenni, szóval ez is fontos szempont :)



+1. milyen jó minőségű szűrőanyagot javasoltok? ahogy olvastam itt-ott a gyári töltet nem minden esetben igazán jó minőségű. arra gondoltam, hogy a mechanikait kis lyukú szivaccsal, a biot pedig siporax-al+időnként egy aktív szenes víz tisztítással oldanám meg.


köszike a javaslatokat :)



2012. nov. 9. 02:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem siporax van a külső szűrőbe, meg a tetején egy kb 2centis szivacs lap amit adtak hozzá gyárilag. Asszem olyan 2 doboz siporax fért bele a 600 l/órás AT-3335-be. Nyilván ha nagyobbat veszel, mondjuk 900 l/órásat, abba több fér, de nem kell túlzásba vinni ha van mellette az a belső szűrő is, hát inkább a tartályt nézegesd, hogy minél nagyobb legyen, mint a vízforgatást.

[link]

2012. nov. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi hable :)

azt tudom, hogy a tartály/hasznos szűrőtérfogat a lényeg. és persze azt is megjegyeztem amit üziben is beszéltünk, hogy 900liter/óránál ne nagyon nézzek erősebbet :)


amúgy mi a különbség az ATMAN AT és ATMAN CF széria között? :O

2012. nov. 9. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A CF újabb. Legalábbis az régen még nem volt szerintem, amikor mi vettük.
2012. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :) végül EHEIM Classic 2215 lett ^^ bármennyire is randa meggyőző az EHEIM minőség :) még kedvezményt is kaptam rá ^^
2012. nov. 9. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!