Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hete kaptam egy akvariumot...

Egy hete kaptam egy akvariumot, a halak betelepitese utan a viz sargas szinu lett, szeretnem tudni, hogy mitol, es mit tehetek?

Figyelt kérdés
A betelepites elott 4 napig ment a szuro, a boltban azt mondtak minimum 3 nap, es adtak egy szert is amit bele kellett onteni, hogy a csapviz ne artson nekik. Szoval ez is meg volt. A kabicsot elotte atmostuk, tobbszor. Elo novenyek nincsenek benne. 24 literes az akvi, es 5 pici hal van benne 5 napja. Ugy tunik jol vannak, naponta letszer kapnak enni. Ja es kozelrol erezni, hogy budos is a viz :( olvastam , hogy kezdesnek jobb a nagyobb akvi :/ talan levegoztetot kene vennem bele? Vagy valami szert? Vagy elo novenyt? Kezdjem elolrol az egeszet? :D Koszonom elore is a segitseget :) Kati

#zavaros #sargas viz
2012. nov. 11. 11:04
1 2
 1/14 H* válasza:
0%
Víz elsárgulás: túletetésre utal...vagy egy idő után olyan lesz de nem 1 hét után...xd Én se szűrőt, se lélegeztetőt, se fűtő cuccot, se semmilyen löttyöt nem használok... a kavicsokat,kagylókat mi (ha nagyon elvan színeződve, algás stb, akk hipóval mossuk le, aztán többször alaposan átöblítjük) Élő növény jól jöhet ha van más is a halon kívül, persze azok is csipegetik..xd A vízhez még annyi, hogy néha, ha nem akarod kicserélni az egészet, mert ugye az egy hosszú folyamat, főleg ha nagy az akvi, akk csak vmi edénykével leszűröd egy részét. Nekem már kb 3-4 éve van akváriumom, és mindig is így csináltuk.
2012. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Gratulálok. Szabadna megkérdeznem eddig hány halad hullott el a folytonos ammónia és nitrátmérgezéstől na meg persze az oxigénhiánytól?A Víz keménységéről meg ne is beszéljünk.. minek. Azt még hozzátenném hogy egy díszhal 4-5 évig él. Gondolom a halaid boldogok és egészségesek a hypótól, És a szűrő, fűtő , világítás hiányától. Elképzeléseim szerint (szólj ha tévedek) Az akváriumod nem haladja meg a 30 litert, amit a törvény előír(nem én találtam ki, tessék megnézni)és gondolom az egyedszám pontosan megfelel az akváriuménak.Olvasd már el légyszives és ne kínozd tovább azokat a szerencsétlen halakat: [link]

Kedves kérdező: Kérdésedre a választ szerintem itt bizonyosan megtalálod: [link]


Üdv

2012. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 YourDestiny ***** válasza:
Túletetés, felhalmozódott szervesz anyagok lesz a gond, ez utóbbi a bűz oka. Egyszer etetni elég, a boltos pedig csak félig mondott igazat. a hármas számmal oké, de nem nap, hanem hét a vége. Tehát 3 hétig kellett volna járnia az akváriumnak a halak előtt. Egyébként igen, elölről kell kezdeni, mert 24 literben nem lesz normális egyensúly, mondhatni haltartásra alkalmatlan. Van, aki tart egy hím bettát vagy néhány nano halat ekkora helyen, de nem kezdőknek ajánlott. Élő növény minél több kell, a több száz literes akváriumokban nélkülözhető. Egy ekkora helyen a munkájuknak nagy szerepük van a szűrés állandó működése mellett. Gondolom nem olvastad még el az akvarista.hu főoldalán található e-könyveket. Nos, a kezdeti lépésekkel kéne kezdeni, azt követve valószínűleg listázol legalább 10 hibát, amit elkövettél.
2012. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
*szervesz = szerves :)
2012. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! most egész szép tiszta a víz, nem csináltam semmit,csak kevesebb kaját adtam. De azért utána olvasok a dolgoknak.
2012. nov. 12. 20:31
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Attól, hogy letisztult, még nem biztos, hogy élhető. Az ammóniát nem látod.
2012. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor honnan tudjam hogy minden ok? :D
2012. nov. 16. 07:17
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Ezüstösen csillogó, jó (amolyan tipikus) illatú tiszta víz, ez egy tapasztalt halas számára már lehet bizonyíték, de van, hogy kell az ammónia teszt. 1 hónap, mire a szűrő rendesen beáll.
2012. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ertem. Akkor baj van mert nem ezustos, eleg kellemetlen az illata, es ma megf
2012. nov. 16. 19:48
 10/14 A kérdező kommentje:
* megdoglott egy aranyhal :(
2012. nov. 16. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!