Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 80l-es akváriumba miből...

Egy 80l-es akváriumba miből mennyit?

Figyelt kérdés

Kezdőként nem vagyok biztos a dolgomban, de remélem ti tudtok nekem segíteni ebben. Adott a 80l-es akváriumom már berendezve, feltöltve vízzel. Szeretnék bele halakat, lehetőleg rajhalakat, mert azok tetszenek. Ezeket néztem ki: Zebra vagy Pettyesúszójú dánió (7-8db), sima neonhal (7-8db) és végül Foltos törpe páncélosharcsát (6-7db)

Szerintetek ez a 3 faj ilyen mennyiségben elférne egymás mellet?



2012. nov. 11. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen tökéletes lesz.

Remélem, egy folyamatosan üzemelő megfelelő méretű szűrő is van az akváriumban, anélkül nem tehetsz bele halakat.

A 3 hét üresjárat mindenképpen legyen meg, közben szórj be néha egy kis fagyasztott halkaját. + hét után jöhetnek a cory-k, utána 1 hét eltéréssel a dániók, aztán megint egy hét múlva a neonok.

2012. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]

Egy ilyen van benne. 100-150l-hez ajánlják. Csak elég :) Akkor csak egyesével telepítsem bele a halakat? Mármint fajtánként és mondjuk hetente?

2012. nov. 11. 17:53
 3/11 anonim ***** válasza:

A gyári ajánlás pont semmit nem jelent, ennek a szűrőnek 80 liter is erősen határeset, kb 65 literig használnám.

Így az említett halakból inkább a kevesebb létszámot tedd be. 7-7-6.

És igen, fajtánként, és hetente. És a sorrend is szerintem úgy a jó, ahogy írtam.

Addig rakj bele élő növényeket, és már most (halak nélkül) elkezdheted a heti 30% vízcseréket, 1 napig állott vízzel.

2012. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Növények vannak már benne, kaptak tápoldatot is. Szárított szúnyoglárvám van itthon jelenleg. Addig azt dobhatom bele hogy "rohadjon" ?
2012. nov. 11. 19:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Lenne amúgy még sok kérdésem, esetleg privátba zaklathatlak?
2012. nov. 11. 20:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Szúnyoglárva jó lesz. Fagyasztott jobb lenne.

Etetni, mindenképpen jobb a fagyasztott, ezekben a szárított cuccokban nem sok minden marad.

Írhatsz privit is, itt is kérdezhetsz.

Én sem tudom mindenre a választ, itt több tapasztalt akvarista is van.

2012. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
...de természetesen nem veszem zaklatásnak a privit.
2012. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
A halak jók, de a szűrő sajnos nagyon gyenge. Ahogy előttem írták, a gyári ajánlást mellőzni kell. Talán 30 literig lehet jó ez a szűrő.
2012. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok ajánlani valami komolyabb szűrőt? Később lehet növelném az akvárium méretét 112 literesre. Külső szűrő lehetőleg ami halk és nem vészes az ára.
2012. nov. 12. 22:21
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a szűrővel kapcsolatban... Ha feltekerem maxxra, akkor kb mintha cunami lenne az akváriumban annyira keveri az egészet... vagy itt nem ez a lényeg?
2012. nov. 12. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!