Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot szeretnek a...

Milyen akváriumot szeretnek a diszkoszhalak magasat vagy széleset inkább?

Figyelt kérdés

Ja és még mit kell tudnom róluk milyen vizet ph,kh és hogy tudom elérni azt?

Vörös neonnal és petitellával lennének egy 300-350 literes aksiban lennének miből mennyit melléjül?

A beton szűrés megvan és minden hozzátartozó dolog.

Csak az akvárium nem és ötletem sincs hogy milyen növényt és milyen aljzatot (az sztem. pro soil lesz ha jó) és milyen legyen a berendezés.



2012. nov. 11. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
RO szűrő van?
2012. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a 350 literhez értetted a beton szűrést, akkor azzal is lesz gond, mert inkább a duplájával kéne tervezned. De legalább 500-600 literrel.
2012. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Savas, es enyhén lágy víz kell nekik, és magas hőmérséklet. Berendezésnék az a lényeg hogy fák legyenek benn.

Ami az akvárium méretet illeti, fontos, hogy legalább 50-60 centi magas legyen az akvárium, es a Horn-Zsilinszky szerint maga az alapterület fontosabb mint a hossz.

2012. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudom elérni hogy savas legyen a víz és hogyan tudom lágyítani???
2012. nov. 11. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Jóindulatból mondom, minden akadékoskodás nélkül, ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában, lehet hogy elsőre nem egy ilyen milliós tételben kéne kísérletezni, mint egy diszkoszos medence.

Előbb próbálj meg mondjuk kényesebb apistogramma fajokat szaporítani. Az a töredékébe kerül, és letesztelheted magad, mennyire vagy felkészülve a diszkoszokra.


Egyébként lágyítani lágy vízzel lehet, olyan mennyiségben, ami egy diszkoszos 600 literes akváriumhoz kell, mindenképpen kell egy komoly RO szűrő, azért kérdeztem, hogy van e... Ez pl alapfelszerelés a diszkoszokhoz.

A szűrést pedig úgy számold, hogy kb az akvárium negyede, tehát olyan 150 liter körüli szűrőakvárium kell a biológiai szűréshez.

2012. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bamboochatheone ***** válasza:

Például ezzel tudod lágyítani úgy nullásra: [link]

Savasítani meg tőzeggel tudod.

2012. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Totál nullás víz. A diszkosz drága és nagy odafigyelést igénylő dolog lesz.
2012. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam 4 NK-ban tartják a diszkoszokat.

Hjó mondjuk ahhoz kis kell RO szűrő ami nullás vizet csinál, különben hogy keversz másképp olyan lágy vizet? a 15 NK-s csapízből. Sehogy.


Ami hasonló, mint a diszkosz, pl a vitorlás hal, és az tök jól bírja a kemény csapvizet. Ha nem akarsz beruházni RO szűrőre, akkor vegyél vitorlásokat (minimum 40cm magas akvárium kell nekik).

2012. nov. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!