Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj, ha 50 wattos fűtőt...

Kávétejszín kérdése:

Baj, ha 50 wattos fűtőt teszek 20 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
20 literes akváriumom van, a boltban 50 wattos fűtőt kaptam. Lehet belőle baj, ha ezzel fűtöm? Vagy beletehetem?

2012. nov. 13. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:

A halak nem szeretik ha hirtelen lesznek felfűtve. Ez meg kétszer olyan gyorsan felfűti.


Lehet hogy jobb lenne egy vödörben tesztelni előbb, pl először állítsd csak 24 fokra. Aztán mérd meg, hogy hány fokos a víz a vödörben. És ha jónak látod, akkor tedd az akváriumba. De azért jó ha így csak 1 fokot emelsz hirtelen, többet ne. Szóval ha most csak 20 fokos a víz, akkor ne csinálj egyből 24 fokot, hanem csak így szépen lassan.

2012. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De ha már egyszer elérte az X fokot, mondjuk nemtudom mennyire fűtenéd, tegyülk fel hogy 26 fokra akarod, akkor végülis amikor már elérted azt a hőmérsékletet, utána már nem lesz hőingadozás, mert szépen tartani fogja a meleget állandóan. Mármint ha ez ilyen ki be kapcsolós automata fűtő.


Ha nem automata, akkor meg hagyd a fenébe, ne süsd meg a halakat véletlenül.

2012. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kézzel beállítható, hogy hány fokosra szeretném felfűteni.

20 fokos a vizük, egyelőre 22 fokra felmelegíteném.

Mert azt hallottam, hogy 20-26 fok között kell lennie, csak az a baj, hogy hiába fűtünk rendesen, reggel, amikor nincs begyújtva, hideg van itthon (egész nap dolgozunk, úgyhogy délután 5-kor van begyújtva), addig meg 19 fokos szokott lenni a víz. Így estére mindig felmegy 21 fokra, csak jó lenne, ha nem fáznának szegénykék... Ma hoztuk a fűtőt nekik, csak nem merem beletenni, mert félek, hogy baj lesz, ha túl nagyot teszek.

2012. nov. 13. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem baj.
2012. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Elég erős ez 20 literbe, de végül is... talán jó lesz.
2012. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát de ha mindig egy kicsit melegebbre állítod szerintem jó lesz. Csak tényleg annyi, hogy eleinte csekkold le hőmérővel is, hogy mennyire fűtötte fel.
2012. nov. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Annyi a hátránya, hogy 20 liter vizet ez hirtelen felfűthet. Ám nem, hogy ez még gondot okozzon.
2012. nov. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
kimaradt a kéne :)
2012. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem is 20 literes aksim van és 50w-os fűtőm, automata 9és fél fokozatra lehet állítani, nekem 6-osra van állítva és 26 oC-fok az állandó hőmérséklet.
2012. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem először azt mondta a srác a boltban, hogy kicseréli kisebbre, de végül nem cserélte ki, azt mondta, tök megfelel ez is bele... Úgyhogy már használom.
2012. nov. 16. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!