Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy gyönyörű kék hím...

Kaptam egy gyönyörű kék hím perzsa harcoshalat Egy probléma van hogy megsérült De nem komoly, nem véres semmi ilyesmi annyi, hogy lejött egy pár pikkely látványosan Visszanő a pikkely és ha igen kb. mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne és aki profi adhatna néhány tanácsot is!

#hím #Perzsa harcoshal #Betta más néven #Fiú példány
2012. nov. 14. 15:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ajánlott a kereskedő mellé halat mellyel elvan.

Nem jut eszembe a neve de azt a későbbiekben tervezem

Tudtok ilyen halakat fontos lenne

2012. nov. 14. 15:14
 2/13 A kérdező kommentje:
És ALGAEVŐVEL JÓL MEG VAN?
2012. nov. 14. 15:21
 3/13 Platypus ***** válasza:
Ha jó körülmények között tartod, akkor meg fog gyógyulni. Jó szűrés, legalább 30 liter, 26 fokos vízhőmérséklet és fedett akvárium a minimum. Algaevőben csak nagyobb helyen szabad gondolkodni.
2012. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom azt mondták szűrő nélkül kell tartani az akvárium nem nagy de át tudom rakni nagyobba 4 l ez

a másik 12 l körül

vízmelegítőm nincs az kb mennyi?

2012. nov. 14. 15:38
 5/13 Platypus ***** válasza:
100%

Négy liter szűrő nélkül, szerencsétlen hal. Nem az a kérdés, hogy meggyógyul-e, hanem hogy túléli-e a hetet. Szűrő nélkül nem létezik egészséges akvárium, a magyar törvények szerint pedig tilos 30 liter alatt halat tartani.


Olvasgass egy kicsit:

[link]

2012. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, most kire halgassak arra akitől megvettem(2 helyen ugyan azt mondák)

Vagy a netre a szabályba így mondta hogy 4 l akvárium kell ennek a fajnak és szeintem túléli mert olyan hal aminek nem kell, mert fentről veszi a levegőt érdeklődtem utána több mint egy hetet és utána kaptam

Meg akkor nem igy ajánlották volna mert egyes egyedül van

2012. nov. 14. 20:01
 7/13 Dioxyde ***** válasza:
Szűrés,fűtés és megfelelő akvárium kell neki,egy 30 literes elég ha egyedül ez a hal lesz csak benne...4 literben nem sokáig fogja húzni,de 12 se sok bár az egy fokkal jobb...
2012. nov. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:

Esetleg a törvénynek hihetsz. A kormany.hu-n megtalálod a teljes szöveget.


6. § 7. d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben

tartani.”


Szóval a boltban, ahol a halat vettek, nem csak egyszerűen hazudtak neked, hanem úgy hazudtak, aminek az eredményeképpen te törvénysértést követsz el éppen. Szerinted akkor igaz a többi állításuk?

Szűrés nélkül nincs akvárium. Szerencsétlen hal azt a vizet lélegzi be, amibe belehugyozik. Te mit szólnál hozzá, ha a saját vizeleted lenne az ivóvizedben? A szűrés képes a vizelet káros anyagait biológiai úton lebontani.


[link]

2012. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ismerősömnek 3 hala van 4 l-es akváriumban ezt a példát nem fogom követni (2 aranyhal+harcos)

Szűrőt meg majd beszerzek...

2012. nov. 15. 17:56
 10/13 Platypus ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, hogy az ismerősöd 4 literben képes pár hétnél tovább életben tartani ezeket a halakat.
2012. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!