Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt használjak egy...

Milyen szűrőt használjak egy ilyen akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Ilyen formájú akváriumot csináltattam 120x120x35 ös méretben [link]


Már a nappaliba van bent, csináltatva van fölé lámpa is, a talajt és a díszeket már megvettem csak azt nem tudom, hogy milyen szűrőt vegyek hozzá.


Vasfát, köveket és jávai mohát és még egy féle mohát vettem plusz 10cserép növényt (nem tudom a nevét a növénynek:S) Nano halakat akarok bele rakni!


2012. nov. 14. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan külső szűrőt válassz hozzá ami legalább 5x átforgatja az akvárium vizét óránként. Típust nem szívesen mondok mert mindenkinek más jön be.
2012. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor olyan kell ami 1500litert forgat óránként? gondolom csak külső szűrő jöhet szóba ugye?! mennyire lesz hangos? megéri a drágábbat venni, hogy halkabb legyen ?


Amúgy a vasfák lassan 2 hónapja áznak és még színeznek picit:S meddig fog színezni ?:S

2012. nov. 14. 18:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez egy 500 literes akvárium, ekkora mérethez szerintem már külön szűrőakvárium dukálna.
2012. nov. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az, hogy néz ki? milyen az a szűrő akvárium? van egy kicsi azt hiszem 50literes üres akváriumom! az megfelelne ?
2012. nov. 14. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:

2 db ilyent vennék hozzá:

[link]

Vagy 2 ilyet:

[link]

Telepakolnám minőségi szűrőanyaggal, és annyi.


Igazából kb ez az alap, de határ a csillagos ég.


2 db ot azért jobb venni, mert ha bedöglik az egyik, akkor is megmarad a fele szűrés, így biztonságosabb.

Ezeknek a nagyobb teljesítményű szűrőknek már van egy hallható búgásuk, de nem vészes.

2012. nov. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja amúgy nem tudom hogy jött ki ez az 1500 l/h, de 5×500 az 2500 l/h!
2012. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nem föltétlenül a csendessége miatt éri meg drágábbat venni, hanem a megbízhatósága miatt, mert sokszor azon áll vagy bukik az akvárium élete. A drágábbaknál meg kell fizetni a márkát is, de az együtt jár a könnyen beszerezhető alkatrészekkel, a gyár tapasztalatának a hátterével, stb...
2012. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Egy ekkora akváriumhoz felesleges külső szűrőt venni. Mellesleg a nitrifikáló baktériumoknak a lassabb áramlás kedvez, nem kell benga külsőket venni. Vagy építs egy hordós külsőt, jó nagy tartállyal, vagy pedig az említet szűrőakvárium lesz a megoldás. A víz megfelelő áramlását pedig meg léhet oldani két nagyobb teljesítményű vízpumpával.
2012. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ekkora akváriumhoz csak külsőt érdemes venni.

A nitrifiokáló baktériumoknak, kell egy bizonyos áramlás, az s jó ha kicsi, az se, ha nagy.

A "benga" szűrőknek az átmérője is nagyobb, így a vízáramlás a nagyobb keresztmetszeten keresztül pont ideális mértékű lesz.

Erre van tervezve.


A hordós szűrő (zárt rendszerű) egyrészt nem túl esztétikus egy nappali közepén, másrészt a jó nagy tartály szintén működésképtele.

Ez ugyanis egy zárt rendszer lenne, amit egy bizonyos méret fölött képtelenség zárttá tenni! Rengeteg baj van a légtelenítéssel.


A szűrőakvárium szintén nem opció. Oldalra nem lehet tenni, alsópolcosra kéne csinálni.

Ahhoz alapból meg kellett volna fúrni az akvárium oldalát.

Ezen kívül ha számít, hogy egy külsőnek mekkora a hangja, akkor szóba se jöhet egy nyitott rendszerű alsópolcos szűrőakvárium, az kb 50-szer hangosabb, mint akármelyik külső.

És akkor még nem beszéltünk a mechanikai szűrésről, amire szintén alkalmatlan.

Még ha jócskán túlméretezett vízpumpák hajtanák is, egy valamire való szűrőakvárium mondjuk 100 literes.

Ha 100 liternyi szűrőközeg rendesen beáll, csak csörgedezni fog a víz.

Van még hova fejlődni...

2012. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:

Tény, hogy a nagyobb erejű külsőhöz nagyobb tartály jár, de a teljesítménye azért nem fog ugyanarra a szintre esni szűrőtöltettel feltöltött állapotban, mint az egy szérián belüli egyel kisebb testvérnek.


Megoldás lenne itt bőven, a gond akkor kezdődik, ha asztalakvárium akar lenni. Mert ha nem az, csak a méretei ilyen furák, akkor nincs gáz. Viszont ki akarna ilyen lapos cuccot, hacsak nem dísznek szánja egy helyiség közepébe?

2012. nov. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!