Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan költöztessem át az...

Hogyan költöztessem át az akváriumomat (persze halakkal) egy másik lakásba?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs másik akváriumom csak egy 17literes, és a 110eset szeretném átköltöztetni.Elég ha elrakok nekik 2vödör állott csapvizet?Mert bejáratni nem tudom az aksit, a halak már több mint 1éve benne vannak. És megválni se fogok tőlük, mert mindegyiket szeretem. Kibírják így is?Olyat már csináltam, hogy kisebből nagyobba költöztettem őket,de az ugye egy helyben van. Most nem tudom oda átvinni a vizüket:S
2012. nov. 14. 22:59
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
Valamennyi vizet muszáj leszel átvinni. Anélkül ez nem fog beindulni. Ha 110 literes az akksi akkor legalább olyan 40 liter akváriumi vizet vigyél meg a többi legyen állott(!!) csapvíz. Érdemes használni sera nitrivec-et indításhoz és pár nap múlva meg toxivec-et.
2012. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha hosszú lesz az út, hiába hurcolod a vizet, mert mire odaérsz, a bacik kidöglenek. Az új víz egésze állott víz legyen, tehát az új helyen teli vödrökkel várja az állott víz az akváriumot. Indításhoz Nitrivec, és az első néhány hétben sűrű vízcsere és visszafogott etetés fog kelleni.
2012. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs olyan messze a másik lakás, de azért nem tudok elvinni oda 40 liter vizet!Mégis hogy?Nincs vizes autóm!!!Van nitrivecem,és csak állott vizet akartam belerakni az aksiba. De miért kell olyan sűrűn vizet cserélni?Nem inkább hagyni kell, hogy beálljon? Akkor ha átraknám őket a 17literesbe még ebben a lakásban, egy ideig, hogy legyen állott víz,ott kibírnák? Vagy elég a klórtalanító?
2012. nov. 15. 07:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak lezárható kannák, 10-20 literesek is. Vagy gyűjts össze jó néhány műanyag flakont. Ezekben lehet vizet szállítani.
2012. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha bemész egy díszhalashoz és veszel egy kilóméter zacskót olcsón, abba a halakat is be tudod rakni egyenként a vízzel együtt és nem kell vödrözni. Kisebb boltban próbáld megkérdezni, ne a westendben meg ilyen elit helyeken, mert ott flegmák és nem adnak semmit.
2012. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha a halak benne lesznek, logikus, hogy kell vízcsere, mert amíg nem áll be, az ammónia ügyesen felhalmozódik, aztán csak lesed a következményeket.
2012. nov. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!