Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hányszor kell etetni naponta...

Hányszor kell etetni naponta az újszülött bébiguppikat?

Figyelt kérdés

És mikor lehet már ritkábban, úgy, mint a nagyokat?

Nekem egy hálóban vannak elkülönítve a bébik, és a többi hal majd megőrült, mikor az anyát beraktam oda szülni és adtam neki kaját.


2009. aug. 14. 22:23
 1/7 anonim válasza:
97%

Ne etesd túl. ( : De naponta kb 2x 3x, csak ne sokat. Ha túleteted elkezd bomlani a vízben.

Ésmégvalami.. Ha már nagyobbak, akkor is óvatosabban engedd vissza őket a nagyokhoz. Nálam simán felzabbolták amikor olyan 7 hónaposak voltak..

2009. aug. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, vigyázz a picikkel, hamar megeszik őket a nagyok!
2009. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy műanyag vázat körülvevő hálóban tartom őket a nagy akváriumban, így nem szokják meg őket esetleg annyira, hogy ne akarják őket egyből levadászni?
2009. aug. 15. 08:00
 4/7 anonim válasza:
44%
Én nekem is van halam de én vagy ha túlsok kaja van a víz alat akkor egyszer mert belerohad a maradék kaja a víz aján és meg hal a kis hal és azért kell egyszer megetettni mert6 a víz alatti maradékott is meg eszik:)
2009. aug. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Attól nem félek, hogy a kaja belerohad a vízbe, mert nagyon keveset adok nekik, igaz, olyan keveset nem tudok, mint amennyi három bébinek szükséges, viszont a nagy akváriumban vannak elkülönítve, amiben megy a szűrő.

A problémám az, épp emiatt, ha a kicsiket etetem, akkor a nagyokat is kell(ene), mert különben a nagyok megőrülnek, ha látják a kicsik hálójában a kaját.

2009. aug. 16. 14:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem külön vannak guppiporontyok egy 20 literesben, de egy ideig 14 kicsi benne volt a nagy aksiban egy guppifialtatóban. Én naponta egyszer adtam nekik enni, és nagyon szépen fejlődnek. Volt, amikor egy nap 2x-3x is kaptak..de ez kb csak akkor volt, mikor pont körülöttük lófráltam, figyelgettem őket.:) Jelenleg már kb 25 kicsi van, eltérő időben születtek, és most is csak 1x kapnak enni, és mindenki nagyon jól van :)
2009. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én most egy műanyag dobozban nevelem a kicsiket, aminek az alja helyén egy sűrű szövésű szúnyogháló van.Ez a doboz a víz tetején lebeg,két kis habszivacs darabka tartja, kellő magasságban.Mérete 30-20-10 cm.Ezt nem tudják lökdösni és a maradék kipotyog a nagyokhoz.A porlasztó közelébe tettem és egy tapadókoronggal rögzítettem.Így bátran etethetek, mert nem kell félnem a túletetéstől és takarítani,fűteni,vizet cserélni, szűrni, sem kell külön.Kisebb halakat szaporítani is lehet benne(neon,dánió stb),csak akkor, teszek az aljára mohát és egy réteg finom sódert,hogy az apró ivadék, ne tudjon kiszökni.Ha már elég nagyok akkor a sódert leszívom egy csővel.A tetejére kell valami növény,az úszó májmoha tökéletes.A ragasztáshoz sziloplasztot használtam, nagyon gyorsan és könnyen elkészíthető.Az enyém teljesen átlátszó, így mindent meg lehet figyelni benne.Egy szendvicstartót vettem, így teteje is van és ha kell ezzel sötétíteni is tudok.Ez szerintem a legjobb megoldás, ott ahol nincs lehetőség nevelő medencére és plusz felszerelésre.SN
2009. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!