Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik belső szűrőt válasszam...

Mindamira kérdése:

Melyik belső szűrőt válasszam a kb.90literes Low-tech aksiba (JBL CristalProfi i100, Eheim Pick Up 2012, HYDOR CRYSTAL 3 Duo, Eheim Biopower 200, Ferplast Marex Blumodular 2 )?

Figyelt kérdés

Sajnálom, de Nincs pénzem jó külső szűrőre,max. 10-12ezret tudok rááldozni. Szóval:

JBL CristalProfi i100, Eheim Pick Up 2012,HYDOR CRYSTAL 3 Duo, Eheim Biopower 200, Ferplast Marex Blumodular 2 vagy egyéb jó ötlet?



2012. nov. 16. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Jbl, hydro, vagy tetratec in 800.


Legalább egy 700 l/h-t el kéne érni, minél nagyobb szűrőtérfogattal, ha több cellás csak előny.

És belsőnél az is szempont, hogy néz ki. Szóval szerintem ebből a 3-ból kéne választani.

2012. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de nekem is ugyanez a problémám. Legalább 20 ezer lenne egy külső szűrő, ennyit meg nem szeretnék költeni rá.

Én ezt a kettőt néztem:

Tetratec EasyCrystal 600: [link]

JBL CristalProfi i80:

[link]


Szóval ha kettőnk válaszát összevetem, akkor megszavaztuk a JBL-t :) Egy bajom van vele, a 13w-os fogyasztás elég sok egy belső szűrőhöz képest. De mindegy, havi 2-3 watt nem hiszem, hogy sokat jelent árban.

Ja, és jól nézd meg, hogy hol veszed, mert több ezer forintos eltérések vannak 1-1 bolt, és webshop között.

2012. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.! Azért az lényeges különbség, hogy te egyel kisebb kalibereket linkeltél be!

Ha egy akvárium akkora, hogy határeset, hogy már inkább külső kéne hozzá, akkor ha csak belső lesz, legalább az legyen nagy!

2012. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben hasonló kérdéseket olvasgatva találtam még egy-két lehetőséget, csak a márkában nem bízom(nem ismerem, túl olcsó): AQUA EL Turbo 1000, AQUA EL UniFilter 1000(ez állítható). De ebbe az aksiba a kb. 1000l/h az már nagyon durva lenne nem?
2012. nov. 17. 09:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A Turbo jó.


Az 1000 l/h-tól nem kell megijedni, elég nagy a szűrőfelület, ami jól lefojtja.

Egyébként meg lejjebb lehet venni a teljesítményüket.

Egy gyengének viszont nem tudod feljebb csavarni, ha kéne.

2012. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...a másik is jó, csak azt nem ismertem.

Érdemes ellenőrizni a méreteiket, nehogy hosszában ne férjen be.

2012. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Igen-igen, elég hosszúak ezek a szűrők, de az én aksim is magasabb az átlagnál(43cm), úgyhogy be fog férni.
2012. nov. 17. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!