Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Aquael nano akvárium: [link]


Azért néztem ezt, mert a szobámban ennél nagyobb akvárium nemigen férne el jelenleg, és amúgy is garnélás akváriumot szeretnék berendezni. Ez pedig elvileg arra készült. Az árát ne nézzétek a linken, mert ennél olcsóbban jutnék hozzá.

Gondoltam, megkérdezem, hogy mi a véleményetek róla? Alkalmas ez egy Low-tech garnélás akvárium berendezésére?

A szűrő és a világítás mennyire elég benne?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. nov. 18. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó.

A világítás lehetne erősebb, de jávai mohának szerintem elég lesz, azt szeretik a garnik.

Meg 1-2 árnyéktűrő elvan még alatta.

2012. nov. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit takar az, hogy szivacsszűrős akváriumszűrő, de ha egy levegőpumpát egy szivaccsal, az elég idegesítően zúg. A lámpában nem cserélhető az izzó. Ha kiég dobhatod ki az egész lámpát és vehetsz másikat.



Pl ennek jobb lámpája van. Ugyan a szűrőjét nem ismerem, de legalább motoros.

[link]

2012. nov. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hable, a szűrő jó, ez egy 400l/h-s powerhead, rá van húzva egy felületnövelt szivacs.

[link]


A világítást nem tudtam, hogy cserélhetetlen. Érdekes, nem hittem volna, hogy létezik ilyen.

Bár...

A juvelnek is vannak ilyen összeépített cuccaik, pedig elvileg az egy komolyabb gyártó. Hát igen:

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c


Mondjuk ha arról lenne szó hogy ki kéne cserélni az égőt, biztos találnék rá megoldást.

De amúgy jogos, így alapból én sem venném meg ezzel a világítással!

2012. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hja, ha powehead, az jó. Lámpa nem.
2012. nov. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 ezerért árulták azt az aquael lámpát amikor vettem:

[link]

2db-ot vettem, mert barátom nővére is kapott egyet karácsonyra. Bár ne vettem volna meg. Az égője egybe van öntve a foglalattal és a drót is rajta van, ráadásul ez a szar égő 3 havonta kiég és annyiba kerül, mint ha új lámpát vennél. Egyszer kicserélték gariba, de többet nem vettem hozzá új égőt, mert nem hülyültem meg.


Később vettem egy kicsit drágább lámpát, amibe normális e27-es foglalat van.

[link]

És ez még nem égett ki, de elméleteim szerint, ez az 1500 Ft-os izzó pont jó lesz bele, ha majd kiég.

[link]

2012. nov. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először is kösz a válaszokat.

Tehát akkor a lámpa kivételével elvileg jó a szett.

A szűrő ilyen benne: [link]


Ez elvileg elég kell, hogy legyen.


A lámpáról. Igen, utánaolvastam én is délelőtt fórumokon ennek a lámpának, írják, hogy gyorsan kiég, mert nem lehet cserélni, csak drágán. Aztán ráakadtam erre az oldalra: [link]


Ennyit megérne szerintetek egy pótlámpa? (bocsi a kérdésért, de nemigen vagyok tisztában az árakkal)


Egyébként 10ezerért szerezném be újonnan a szettet. Én úgy gondolkodtam, hogy ez annyival olcsóbb az átlagos bolti árnál, hogy akár utólag telhetne egy jobb világításra pl. olyanra, mint amit hable belinkelt.

Mit szóltok?

2012. nov. 18. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Az úgy jó lenne.

Hogy mennyire éri meg egy ilyen égő... ha havonta kiég, akkor egyáltalán nem, amit hable linkelt, abba 1600-ért tudsz venni 6500 K-s égőt, és elketyeg egy évig.

Tovább is, csak évente illik lecserélni, mert eltolódik a spektruma. De máshol is tudod még használni, ahol ez nem számít.

Megéri mielőbb beszerezni azt a sima foglalatos cserélhető égős lámpát, biztos ami biztos.

2012. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!