Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények az akváriumomról?

Vélemények az akváriumomról?

Figyelt kérdés

hali


elérkezettnek érzem az időt arra, hogy megkérdezzem a véleményeket az akváriumomról. szerintetek megfelelő a halak összeállítása ezekhez a technikai és növény paraméterekhez?


technikai adatok:

112 literes akvárium. külső Eheim Classic 2215ös szűrőm gyári szivaccsal és siporax-al (ebből még két adag kerül bele) töltve. belső Hydor Crystal 4-es szűrőm jelenleg nincs beüzemelve, mert a külsővel túl erős flow-t produkáltak szegény halaknak :) 100Wos fűtő 26 fokra állítva. a világításom 2*24W T5-ös daylight csöves armatúra. JBL táptalaj+szép világos szürkés kvarchomok képezi a talajom :) és tolósínes üvegtető is van persze.


növények:

anubias (gőzömsincs melyik fajta lehet)- 1 tő egy nagyobb folyami kőre rögzítve gumival (mással nem akart a helyén maradni :))

valisneria americana- sok tő :) (15ről indult, de már szaporodtak)

hólyagos vizikehely - 5 tő

gömb moha - 1 gombóc+leszakadt róla 2 pici gombóc

vízi hortenzia - 4 anyatő+szaporulat

heteranthera zosterifolia - 4 kisebb tövecske

érdes tócsagaz - 3 tő (már szép nagyok:))

parvula eleocharis gyep készülőben :)

Profito, Carbo előírás szerint adagolva.


lakók:

2 zebracsiga (hozok majd még néhányat, de max 2-3at)

6 serpalazac

3 (két 15 centi körüli, egy 10 centi körüli) sziámi algázó (sziámi ormányosmárna)

2 hím 3 nőstény szivárványos guppi


a guppi ivadékoknak már berendeztem egy 32literes nevelő akváriumot. ott akvarisztikai boltban kapható cserepekben van pár tő tócsagaz és valisneria, aljzat nincs és egy légpumpa+szivacs szűrő gondoskodik a víztisztaságáról és a felszín fodrozásáról. eddig négy darab 1 centis lakója van (pici guppik persze) de ide is jön még néhány zebracsiga.


kiegészítés:

a növényeim gyönyörű zöldek (egyedül a parvula csomókban találni néhány barnuló szálacskát, de ez is elenyésző. az ültetéskor meglévő leveleik barnultak be, de az újak nem) és nőnek, mint a gomba. sok új növénykét hoznak. a halaim is szépek és látványosan színesedtek mióta nálam vannak. a márnákat és egy serpalazacot ismerőstől hoztam, azóta szép csillogó a márnák pikkelye, és mind a négy halacska színe élénkült, viselkedésük is 180 fokos fordulatot vett és már nem olyan depisek.

ismerős halaival behoztam a darakórt is de úgy fest a Costapur 1 hetes adagolása meghozta eredményét :) így ismételten szépek a halacskák. bár a betegség alatt se volt semmi bajuk hála égnek. ugyanolyan vidám kis halacskák voltak, semmit sem változott a viselkedésük és nem is dörgölőztek egyáltalán. szerintem ezért történhetett meg, hogy csak a pötyikről vettem észre a darakórt. pedig alaposan felkészültem mielőtt belekezdtem az akvarisztika alapjaiba, a gyakoribb betegségek tüneteit is alaposan átnéztem...



2012. nov. 18. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most erre így mit lehet mondani? Egy kép ezerszer többet érne, mint ez az oldal szöveg.

Amúgy nagyjából rendben van minden, csak a halakat nem így társítanám.

Serpákból kellene olyan 10-15, meg a guppikhoz is még néhány (de nem az ivadékok).


Viszont most betegség után semmit ne változtass az akváriumon, még egy szál növényt se tegyél be/vegyél ki. Egy hónapig hozzá se nyúlj, csak a vizet cseréld.

2012. nov. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

basszus köszi, hogy mondod Murr mert tényleg elfelejtettem a képeket :) dobok fel reggel (ezen a gépen nincs képem).

bár...itt van pár kép:

[link]

néhány képen belelóg a zacsi amiben hoztam a tócsagazt. villám képek voltak :)

reggel dobok majd fel frissebb/jobban sikerült képet.


egyébként azért nem hoztam bele még néhány guppit és serpalazacot, mert hirtelen nem akartam megterhelni a vizet. közben meg beütött a darakór ugye és amiatt se hozhatok még jó ideig újabb halat. de amúgy ha hozok még 4-5 serpát és még 4-5 guppit akkor nem lesz túltelepítve az akvárium igaz? vagy már most túl sokan vannak? mert ettől is tartok. hiába van ott a külső szűrőm is már, csodákra az sem képes ugye.

nagyon nehéz belőni, hogy mikor van túltelepítve ezért nem is nagyon mertem több halat hozni. mindenhol mást írnak. ahogy olvastam nincs rá semmilyen szabály, de akkor mégis honnan tudjam, hogy mi az a mennyiség amivel már túl lenne telepítve? :S jó persze látszik azért de na kezdőknek erről hol találok értelmes írást? :O így mivel tényleg elég kezdő vagyok és nem találtam értelmes leírást a dologról, inkább tartok kevesebb halat, mint túl sokat :) serpalazacokról azt olvastam, hogy 6 a minimum ezért hoztam 5öt a meglévő 1 mellé, guppikról is 6ot olvastam minimumnak. tudom, hogy mindkettőből 10 körül lenne az ideális de nem mertem annyit betelepíteni.

és igen a guppi ivadékokat nem tervezem beengedni a szülők közé. bár az egyik nőstényem az első nálam töltött napján potyogtatta őket, szóval csak vele vannak rokonságban. de akkor is. 1 hallal való rokoni szál is hazavághatja a születendő kishalakat.


egyébként serpalazacot nem terveztem egyáltalán de ismerőstől el hoztam a négy túlélő halát (1 darab serpalazac volt és a három márna). vagy 4-5 éve volt akváriuma, folyamat döglöttek ki nála a halak mert nem nagyon foglalkozott a dologgal (az alga minden formáját felleltem nála amikor mentem a halakért). és már nagyon megunta és alapban se szeretett volna akváriumot csak nagymamája beállított vele.

ugyanonnan jöttek a sziámi algázók is ugye ahonnan a serpa. tovább adni őket semmiképp nem szeretném mert nagyon megszerettem mindhármukat. az se biztos, hogy sziámi algázók de arra hasonlítanak leginkább...annyi tuti, hogy mindhárom márna.


ha nem hozom el őket, akkor kb várta volna a gazdájuk, hogy kinyiffanjanak szegény halak és kidobhassa őket. szerintem ennél azért többet érdemelnek ezek a halacskák. a márnáktól kicsit tartottam de nagyon békések szerencsére. imádom őket :) aranyosak, ahogy a leveleket és a berendezést takarítják :)

sajna tudom, hogy a serpalazacok nem pont ideálisak a szivárványos guppikkal társítva. figyelem is a viselkedésüket de tényleges agresszív fellépést még nem tapasztaltam. etetéskor láttam, hogy néha oda csípnek egymásnak is meg a guppiknak is de ezen kívül semmi durvábbat nem láttam eddig szerencsére. az etetéskori csipkedés pedig (amennyire utána olvastam és kérdezősködtem) azért van mert elég mohó kishalacskák. de azért nagyon oda figyelek rájuk nem szeretném ha gond lenne.


egyébként a csigákat kivettem a 32literesbe a darakór kezelés idejére. úgy hallottam, hogy árthat nekik a gyógyszer. mennyi idő mire visszamehetnek?

2012. nov. 19. 01:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Jól néz ki, viszont rakhatnál a képekre egy kis kontrasztot utólag. Szerintem a csigákat akkor tedd be ha már cseréltél 2x vizet. Több hal nem kéne egyelőre, nehogy visszajöjjön a betegség. Később lehet még venni ha kell.


Egyébként én hajlamos vagyok alul telepíteni és nem tudom hogy ez mennyire baj nekik, de úgy vettem észre hogy nyugisabbak ha kevesebben vannak és több a növény. Ellenben, amikor sok a hal, akkor ugye úsznak össze-vissza gyorsabban, és úgy tolonganak, mintha nem találnák a helyüket. Persze kell egy minimum létszám, hogy ne legyenek félénkek, de szerintem azt lehet látni a viselkedésükből, hogy most éppen jól elvannak, vagy sem, és úgy ki lehet találni nekik az optimális létszámot.

2012. nov. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi hable. én is néztem a kontrasztot de még nem volt időm megpiszkálni a képeket.

a csigákat akkor majd pár hét múlva rakom csak vissza.


egyébként most úgy látom, hogy nagyon is jól el vannak. senki sem félénk. a márnák is egyre többet vannak kint jól látható helyen. egyedül az a bajom, hogy ugye a guppijaim fent úszkálnak a serpák pedig lent. középen pedig elég üresnek hat az egész.


képek mindjárt érkeznek. órán lesz időm bőven válogatni :)

2012. nov. 19. 12:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos vmiért nem tudom megnézni, pedig nagyon kiváncsi vagyok rá... Azt írja hiányzó paraméterek..
2012. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
midegy, megoldódott :)
2012. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tetszik,de pár dolgot azért változtatnék rajta.A Kerámia Fa utánzatot , és a fehéres-sárgás követ is kivenném, és valami szép seriyu követ vagy vasfát tennék be helyette, mondjuk nekem mániám az iwagumi.. CO2 és 1w/liter nélkül ne számíts hatalmas növekedésre, úgyhogy mire sűrű gyeped lessz szakállad nő.. A Növények elhelyezésén is változtatnék, mivel nincs tele az aki növénnyel én középre helyezném a fókuszt, vagyishát nem potosan középre hanem az aranymetszés szerint.. na mindegy Az a lényeg hogy a növények bent től kifelé halandnának, persze a mérteket megtartva.Remélem érthető...

2012. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

érthető és köszi :) hasznos tippek de szerintem nem fogadom meg mert így tetszik a kicsike :)


amúgy nem akarok több fényt adni nekik mert fölösleges, nem sietek sehova. co2t meg végképp nem. nem az a célom, hogy hipiszupi növényes cuccom legyen ugyanis, mint írtam KEZDŐ vagyok...amúgy szerintem egész gyorsan halad a dolog ahhoz képest, hogy mennyi fényt kapnak és, hogy nincs széndioxid adagolva külön :)


a kő és a kerámia maradni fog :) direkt kerültek be. sőt a kőhöz még hozok a Dráváról szép folyami köveket.

vasfám van de nem tetszett amikor beraktam így ki is vettem. most épp philodendron támasztékként funkcionál (jó drága növénytámasz). seriyu követ is néztem de az se tetszik valamiért így végül nem is vettem.


iwagumi-ért pedig egyáltalán nem vagyok oda mert szerintem nagyon mű :S néztem sok sok képet de egyik se volt épp nekem tetszetős. egyenesen ronda szerintem. de ugye embere válogatja ^^ biztos, hogy mások szerint nagyon szép :)


viszont a japánokat nagyon tisztelem. tőlük ered a bonsai fácskák nevelgetése, ami az akvárium mellett szintén egy új hobbim lesz :) meg persze sok minden más amit szeretek eredetileg japán :)

2012. nov. 20. 00:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen majomkenyérfákat bonzájkodok. Csak néha elfelejtem meglocsolni. Ezek legalább megmaradnak nálam. Nem valami igényesek, hát fény kell nekik.


[link]

[link]


Amelyik szebb a jobboldali, annak az a neve, hogy

Crassula Ouata.

2012. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Évente egyszer letöröm néhány ágát, mert különben felnőne az égig és beleégne a lámpába. Az ágakat meg odaadom anyámnak, már neki is tele van vele az ablak. Így meg csak olyan 40 centis marad nálam, ami elfér, és a törzse vastagszik. Csak amikor levágom, utána egy ideig szarul néz ki, amíg ki nem nőnek az új levelei, meg új ágai.
2012. nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!