Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket vennétek a kettő közül?

Melyiket vennétek a kettő közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Tök régóta tervezem az akváriumomat (30-40 liter körülit szeretnék) és állandó dilemmában vagyok, hogy milyen világítást, milyen szűrést tegyek bele, már a hócipőm tele... Ezekben viszonylag normális világítás van, a biológiai szűrő meg...mittomén.

Az Evolutionban talán jobb, mint a Cocoon-ban az akasztós.


Vélemények?


2012. nov. 19. 11:57
 1/8 Platypus ***** válasza:

Ha már ennyi pénzt szánsz a dologra, akkor szerintem érdemesebb lenne olyan márkát választanod, ami ismertebb és több felhasználói tapasztalat van róla. Ez a fenti kettő nem látszik rossznak, de totálisan noname márkájúak.


Ami nekem nagyon szimpatikus, az a dennerle nano cube sorozat. Jó erős szűrője van, ami jól is néz ki a sarokban, egy árkategória a fenti kettővel.

2012. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rákerestem, de kb egy weboldalat sem találtam, ahol Dennerle termékeket árulnak...
2012. nov. 19. 12:17
 3/8 Platypus ***** válasza:

Nano cube 30l - 31 500 Ft

[link]


Ez is egy jó szett, csak már drágább:

[link]


Egy kicsit elfogult vagyok a német márkákkal szemben :) Ami viszont tény, hogy ezekről a szettekről sok pozitív visszajelzés van külföldi fórumokon. Itthon az emberek pénztárcájába nem nagyon fér bele ez a minőség, ezért nem is nagyon forgalmazzák őket, de azért mutatóba lehet velük találkozni.

2012. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ééééés, ilyenkor jön az összeomlás...ennyiért már magam is összevásárolhatnék egy jó kis akit :D


[link]

[link]

esetleg ez: [link]

[link]


Amiket linkeltél, azokból max az Eheim LED-es lámpája miatt érné meg, de szerintem ezeknek a szűrése nagyon gyenge...

2012. nov. 19. 13:12
 5/8 Platypus ***** válasza:

Természetesen ennyiből simán össze lehet állítani egy jó akváriumot. Ami plusszt ezek a szettek nyújtanak, az a dizájn és a megbízhatóság. Ezt vagy meg akarja fizetni valaki, vagy nem.


A szűrés. A számok nem mindent jelentenek. Belső szűrőknél a biológiai töltet leginkább egy nagy kamu. Ezekben a szűrőkben túl nagy az áramlás és túl kicsi a térfogat, hogy érdemleges biológiai szűrés legyen. Ezt egy okosan összeállított akváriumban a porózus talaj és a növényzet oldja meg. A dennerle és az eheim szűrője hosszú életű, csendes, és tényleg tudja azt, ami rá van írva, leterhelve is. A noname márkákra ez már annyira nem jellemző.



Személy szerint engem nagyon irritál az Aquatic nature márka. Ez itt a hivatalos honlapról van:

[link]

10 literes akváriumba korallokat és tengeri halakat fotosoppoltak, a 21 literesbe 5 kövér aranyhalat. És mint tudjuk, a vásárlók egy része hülye, és azt hiszi, amit mutatnak, az valóság és működőképes.


Ha spórolni akarsz, akkor úgy 5000-ből csináltathatsz bárhol egy 40 literes kockát, az aquael fan 1 egy olcsó és elég jó szűrő, világításnak meg a blau mini Pl lamp egy jó cucc.

2012. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a szettet még nem nézted? [link]


Én elég jókat hallottam róla, pl. garnélás fórumokon páran írták, hogy kezdésnek tökéletes, és nem is drága. Én is egy ilyet tervezek magamnak.

2012. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

40 literes:

[link]


Lámpa:

[link]


Szűrő:

[link]

2012. nov. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

15.000-ért tudnék venni egy Tetratec ex700-at, 2 és fél év Greenaqua-s garival. Minden megvan hozzá, de ez nem lenne túl erős egy 30-40 literes akváriumba? Hogy lehet egy szűrőt "lefojtani"?


Más: Egy hozzám hasonló laikusnak megéri ilyen technikával felszerelni az akváriumot? Fogok bármi különbséget látni ilyen szűréssel meg esetleg egy 26 wattos világítással?

Vagy vegyek egy Tetratec easycrystal-t és egy 10-15 wattos világítást?

Szeretnék jófajta talajt az akiba (ADA, vagy JBL) növénytápot (micro, macro, easycarbo) de Co2 nem lesz, ez szinte biztos.

Szeretnék garnélákat, meg néhány nanohalat.


Na ez csak úgy eszembe jutott, gondoltam megosztom veletek a terveimet :S

2012. nov. 19. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!