Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100l-es a medencém tele...

Kütyü kérdése:

100l-es a medencém tele növénnyel. Manado aqua basic és manado ajzat és mégis pusztulnak a növények. üvegessé válnak a levelek és lehullanak. Heti rendszereséggel tápozom a világításom össz.72w. Mi lehet a baj szerintetek? Ja a szűrés 400l/óra belső.

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 08:13
1 2
 1/11 kzs ***** válasza:

Milyen vizet használsz?

A kemény víz (csapvíz) sokkal jobb a halaknak, mint a lágy.


Egyébként milyen növények vannak? Van-e köztük pl. piros levelű, vagy hínár, vagy fűféle? (ezek ugyanis CO2 igényesek)

Gyökeresek, vagy szálasak inkább?

(ha szálas, akkor azt javaslom, inkább a "Sera florena"-t használd. Nekem bejött annak idején)

2012. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kzs ***** válasza:

Milyenek a fénycsövek?

(nem mindegy, ugyanis a fénycsövek értékei különbözőek lehetnek)

Mikor cseréltél utoljára fénycsövet?

Hány órát égeted a villanyt?

2012. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bamboochatheone ***** válasza:
A szűrés nagyon kevés.
2012. nov. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kzs ***** válasza:

Igen, most hogy írod, én is felfigyeltem rá: tényleg harmatgyenge ez a szűrés.

De még mindig nincs válasz a kérdéseimre, pedig ezek igenis fontos dolgok.

2012. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kzs ***** válasza:

PONTOSíTÁS:


Az első válaszomban ezt írtam:

"A kemény víz (csapvíz) sokkal jobb a halaknak, mint a lágy."

Növényt akartam írni, úgyhogy a mondat így van helyesen:

A kemény víz (csapvíz) sokkal jobb a halaknak, mint a lágy.


"A kemény víz (csapvíz) sokkal jobb a növényeknek, mint a lágy."

2012. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bamboochatheone ***** válasza:
Hülyeség. A növények legtöbbje a lágyvizet szereti. Könnyebb felvenni belőle a tápanyagokat és a CO2 is jobban oldódik.
2012. nov. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
No! Osram t8 15w dylight 6400K 1db. ugyan ez 18w 1db.2db 6400K dylight energia takarékos izzó(kimondottan növényes)Víz csapvíz sera aqutannal kezelve (2 napig áll)Tápozás:Ada micro és macro tápok,easy life profito,folyékony vas hetente,co2 beoldás (igaz,hogy szerény sera adagolóval palackból feltöltésel)Növények meg amit el tudtok képzelni mind kipróbáltam csak a microsorum és az anubiaszok maradnak meg!
2012. nov. 24. 11:07
 8/11 kzs ***** válasza:

na erről meg annyit, hogy egyszer összehasonlítottam a kemény és a lágy vizet. Ugyanolyan körülmények és fényviszonyok mellett, ugyanabba a fajba tartozó növény jobban fejlődött kemény vízben.

Innentől kezdve én úgy gondolom, növények szempontjából éppen a kemény víz a jobb: több benne a tápanyag.

2012. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általánosságban olyan 6.3 - 6.5 pH ideális a növényeknek tápanyagfelvétel terén. Csapvíznél valószínűleg több van, de az aqua basic és a tápozás nem tudom, hogy mennyire viszi le a pH-t. Ezt jó lenne megmérni. Vegyél egy pH tesztet.
2012. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még valami!A világítás napi 8 órát mwgy reggel 7-től 11-ig és este 17-től 21-ig.Acsövek és az izzók kb 8 hónaposak
2012. nov. 24. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!