Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan fertőtleníthető egy...

Hogyan fertőtleníthető egy akvárium?

Figyelt kérdés

120 literes akváriumom van, 25 éve vannak halaim. Sosem volt még az akváriumomban hasvízkór, erre most valamennyi halam elpusztult ebben a betegségben három hét leforgása alatt. Az utolsó thorocatumom pont ma reggel. Igencsak megviselt a dolog, 8 éves harcsák voltak, sosem voltak betegek, ikrakoruk óta én neveltem őket.

Már az első megbetegedésnél tettem Sera Baktopur Direktet a vízbe, hogy megelőzzem a többi hal fertőződését. Kétszer kellett ismételnem a kezelést, mégsem használt. Azok a halak is elpusztultak a gyógyszeres kezelés ellenére, amiknél a betegség tünetei eleinte nem is jelentkeztek. A víz jelenleg kristálytisztának tűnik (leszámítva, hogy a Sera miatt még sárgás), vízcsere rendszeresen volt, a növényeim rendben vannak, tele van csigával az egész aksi még most is, a két kezelés ellenére.

Mivel valamennyi halam elpusztult, úgyis teljes vízcserét csinálok és megvárom, míg újra beérik a víz. A növényeimet viszont szeretném megmenteni. Van valami olyan fertőtlenítőszer, ami az esetleges baktériumokat elpusztítja, azaz nem veszélyezteti az új halakat majd megint ez a betegség? Vagy dobjam ki a növényeket és vegyek újakat?



2012. nov. 24. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

növényeket neomagnolos vízbe tudod fertőteleníteni,

Az akváriumot meg ecetes szivaccsal átmosod, majd kiöblíted, szárazra törlöd.

2012. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...az okot is jó lenne megtalálni.
2012. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Sajnos nem sokat érsz a fertőtlenítéssel. A hasvízkórban a baktériumok csak a végső csapást adják, a betegségnek eredendően más a kiváltója. Általában a rossz tartási körülmények felelősek érte, de a te esetedben inkább a járványos forma a gyanús, amit egyes kutatások szerint vírusok okoznak. A vírusfertőzés végigmegy az állományon láthatatlanul, aztán jönnek az Aeromonas bacik és társaik, és kialakítják a hasvízkórt a legyengült halakon. Tehát a vírusokat kéne valahogy eltüntetni, és nem hiszem hogy az általános fertőtlenítők jók erre. A helyedben inkább üresen járatnám az akváriumot jó sokáig.
2012. nov. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 24. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Volt nálam régen egy 250 literes ronda akvárium, benne kb 10 hal. Aztán haverom hozott egy beteg halat, én meg hülye, betettem, és 1 hét mulva elkezdett a halaimnak kidurranni a hasuk. Kezeltem őket sera bactopur directtel. A 10 halból csak 2 maradt élve és az egyik hal utána még 7 évig élt, a másik meg 5 évig.


Tehát a bactopur direct az jó kell legyen rá.

2012. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a ronda akvárium külön fertőtlenítés nélkül még megvolt sokáig, csak a kezelést én ha jól emlékszem úgy csináltam, hogy 2-3 nap mulva fél vízcsere, és újra beledobtam új bogyót...de már nem tudom hogy ezt hányszor csináltam meg. Utána amikor láttam, hogy pl a vitorlásnak a szeméről elmúlt a pirosság, akkor is elég durván nyomtam a vízcseréket, 2-3 naponta 50% és szerintem ezt még vagy 3x biztos megcsináltam. Nem mondom hogy így kell, fogalmam sincs hogy kell, csak azt akartam, hogy tutira tiszta legyen a vizük, és végülis megmaradtak ketten. De ők még nem voltak felpuffadva, nekik csak a szemükön látszott, és a pikkelyükön, hogy betegek.
2012. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!