Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kinaj paradicsomhal egyszer...

Godapofis kérdése:

A kinaj paradicsomhal egyszer - egyszer atfordul tengelye korul amikor uszik, akor most gaz van?

Figyelt kérdés
A kinaj paradicsomhal egyszer - egyszer atfordul tengelye korul amikor uszik, akor most uszoholyag problemaj lehetnek? Vagy meg tortenik? Amugy egyenesen uszik lassan csak amikor meg riad vagy gyorsan uszik atfordul egyszer, ha gaz van mivel lehet kezelni? (el nezest a helyes irasert, nem vagyok magyar es tudom nem irok helyesen, csak azert mondom mert mar ertek tamadasok hogy miert nincsenek ekezetek es hogy mert nem hasznalom a 'j' betut)
2012. nov. 25. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem normális, és valóban, ilyenekre általában úszóhólyag gyulladást szoktak mondani, de más is.

Mérgezés is csinálhat ilyet.

Ráadásul ha úszóhólyag probléma, annak is rengeteg oka lehet. Bakteriális, parazitás, még örökletes is.

Ennyi infóból ennél többet nem tudok mondani, találgatni meg fölösleges.


Etess minőségi fagyasztott kajával, figyelj rá, hogy ne ingadozzon a hőmérséklet, és le legyen fedve az akvárium.

2012. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*más is lehet.
2012. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Le tudod írni nekünk, hogy miben tartod, milyen technikával, mivel eteted, vízteszt eredmény, milyen más élőlény van mellette (ha van egyáltalán), milyen rendszerességgel csinálsz vízcserét és mennyit cserélsz? Mióta van meg a halad? És mióta van ez a problémája?


Úszóhólyag betegség okai lehetnek:

- rossz vízminőség miatt bakteriális fertőzés

- fizikai sérülés (szállítás, verekedés stb.)

- veleszületett rendellenesség

2012. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, teves riasztas volt, a helyzet az hogy csak ma eszleltem a "problemat" de nincs gaz csak a szurobol kiaramlo vizsugar forditota at amikor ott uszot ell, amit csak asztan vettem eszre nagy riadalmamba, amugy egy 4 eve mukodo akvarumrol van szo, 120 literes Atlantisz a cucc, beepitett szurovel, melegitovel, 11 hal van benne tobnyire labirint kopoltyusok, de van 4 algaevo is 2 anci a masik 2 nevet el feleitettem, nem nagyok, jo korulmenyek koszt vannak, a ph 7.4, a vizkemenyseg 9, Ocean Nutricion fagyasztot kaiat adok nekik es Sera szarazat, es meg Sera Fistamint szoktam hetente haromszor a kaiajukba keverni, amugy a vizkezelo szereket, novenyapolokat es szaraz kajat a Seratol veszem, viszont a gyogyszereket a Waterlife-tol, nekem jol bevaltak, nagyabol enyi, meg egyszer koszon a valaszokat!
2012. nov. 25. 20:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja! meg anyi hogy heti kb 30 szazalekos a vizcsere!
2012. nov. 25. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!