Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olyan van hogy túl sok oxigén...

Olyan van hogy túl sok oxigén juttatok a vízbe?

Figyelt kérdés

#élá
2012. nov. 25. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
van
2012. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hogyan? És olyankor mi történik?
2012. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Van, de ahhoz már "tehetség" kell...

Pl ha egyszerre megy a levegőztető, és az esőztető hosszan, akkor már lehet gáz, de ez liter számtól is függ.

2012. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Asszem ugyanaz, mint mikor kevés, hogy szintén pirosak lesznek a halak kopoltyúi és elszédülnek.
2012. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:
100%
Nincs. Oxigén maximum az egyensúlyi koncentrációig mehet fel a vízben szellőztetéssel. Mivel ennek a konkrét értéke a hőmérséklettel változik, százalékban szokták megadni a víz oxigéntelítettségét. 100% a legnagyobb maximális mennyiség, ami feloldódhat, a hegyi patakok halainak ennyi kell, 50%-nál meg kb. minden elpusztul a labirintkopoltyúsokat kivéve. A maximális oxigéntelítettség nem ártalmas dolog semmilyen szempontból. Viszont a túlzásba vitt szellőztetés lehet az, ha CO2-t adagolsz, mert nem csak az oxigént keveri be, de e CO2-t is hajtja kifelé.
2012. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg tehetség kell hozzá, az nem vitás, nekem még nem sikerült olyat produkálnom, akkor se ha vödörbe nyomtam a levegőztetőt.
2012. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
De ha sok levegőztetőt nyomsz be nekik egy porlasztóval, akkor szerintem meg lehet csinálni, hogy túl legyen és kinyiffanjanak.
2012. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Platypus ***** válasza:

Nem lehet. Egyszerű fizika. Ezzel a módszerrel nem oldódhat fel több, mint ami az úgynevezett egyensúlyi koncentráció. A sok bubitól hülyét kaphatnak a halak, de az oxigént így nem lehet túlzásba vinni. Maximálisan tizenvalahány mg/liter oxigén képes így feloldódni a vízben, kivéve ha oxigénpalackot kötsz az akváriumra.

Illetve ott vannak még a puccos növényesek, ahol jó dolgukba oxigént bubiznak a növények. Ez azt jelenti, hogy a vízben annyi oxigén kerül, hogy már nem képes megtartani és kiválik belőle. Mégis egészségesebbek egy ilyen akváriumban a halak, mint egy mezei halasban.

2012. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aha, jólvan megyőztél. Akkor csak én gondoltam rosszul.
2012. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Platypus ***** válasza:

Képzeld el, hogy a víz hőmérsékletéről beszélünk, és nem az oxigénről. Van egy 20 fokos szobád, amibe beviszel egy pohár hűtőhideg vizet. Ha kevered, akkor gyorsabban fog melegedni, de soha az életben nem lesz 20 foknál melegebb. Ha meg melegebb vizet viszel be a szobába, akkor az 20 fokra fog lehűlni.

A gázok is pontosan így működnek. A levegőben van egy állandó érték, ami idővel egyensúlyba kerül a vízzel. A vízből akár elfogy, akár többlet kerül bele, a keverés mindig az egyensúlyi érték felé mozdítja. A levegőztetés tulajdonképpen keverés, csak felgyorsítja a diffúziót, nem varázsol oxigént a vízbe.

2012. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!