Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium méret, nettó, bruttó....

Akvárium méret, nettó, bruttó. Avagy most melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 60 literes, hajlított frontüvegű akit, és vettem egy 48w-os (T5 fénycsöves) világítást, gondoltam a 60 literhez, egy low-tech akihoz az pont jó, 0,8w/l ...

De utólag gondolkoztam, hogy annak a nettó térfogata kb 45 liter lesz, mert bele fog menni 12-14 liter talaj (lesz benne egy domb) + a faág, kövek, növények (külső szűrő lesz, ex700)

Szóval most azon gondolkozok, hogy lehet, hogy inkább egy 72 litereset kellene, de abból nincs hajlított üvegű:( Semmiképp nem szeretnék feketével ragasztottat, de egy hajlított üvegűhöz képest azért kevésbé esztétikus egy "hagyományos" (de átlátszóval ragasztott) akvárium, nem?

Ti melyiket választanátok?


2012. nov. 29. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Én magamnak sima tégla akváriumot választanék, mert nekem az tetszik. A ragasztással se nagyon szoktam foglalkozni, hogy milyen színű. Persze nagynál biztos az áttetsző ragasztás a szebb. De nekem van itthon egy 30l-es kocka akváriumom, fekete ragasztással, annak pl kifejezetten jól áll ez az úgymond "fekete oldalszegély".


48W-os világítással én a 72l-es aksit választanám, mert ahhoz is elég. A szűrő is jó a nagyobbhoz. Akkor meg miért ne lehetne nagyobb? Azzal könnyebb boldogulni is, jobban beáll az egyensúly, több fajta hal választható bele.


De ha esztétikusat akarsz, egy ilyenhez mit szólsz? [link]

Kicsit nagyobb, mint amit szögleteset először kinéztél (63l), íves is, és még ragasztás sincs az elején. Igaz, az ára is nagyobb. :S

2012. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyet találtam csak nagyobban:


[link]


[link]


Nekem tetszik az egyenes is. Nem igaz hogy az kevésbé esztétikus. Az esztétika inkább a berendezéstől függ.

pl ha megnézed, itt a 90% mind egyenes

[link]

2012. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat:)

Akkor azt hiszem maradok a standard 72 literesnél átlátszó ragasztással. az íves akváriumok nem tetszenek, szóval azt semmiképp nem szeretnék.

2012. nov. 29. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 120l körüli akváriumom már sok éve, és nagyon kicsinek érzem. Bánom hogy anno nem csináltattam nagyobbat, én a helyedben nagyobbat venném.
2012. nov. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, nem is a fő kérdéshez, hogy low-tech akiban ne menj 0.5 W/liter fölé. Oda már mindenképpen co2 kell. És világítás szempontjából a nettó térfogat számít.
2012. nov. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!