Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri használtan akváriumi...

Megéri használtan akváriumi felszerelést venni?

Figyelt kérdés

Van egy 30l-es garnélás akváriumom, amiben van egy csapat nanohal is. Gondoltam, szereznék mellé egy másik akváriumot is, ami bármire jó lehet, pl. karanténozásra, idővel szaporításra, vagy ha nagyon belejövök, később teljes beüzemelésre. tehát jelenleg nem állandó járatásra lenne.


A kérdésem az, hogy találtam használtan egy Eheim szettet (a műanyag tetőset) Aquael fan1 szűrővel, 50w-os fűtővel, kompletten. Annyi a baja, hogy a tetőből hiányzik a neon, azt rakni kéne bele újat. Ez így 7000ft lenne. Szerintetek megéri?


Vagy ki lehet hozni olcsóbban is karanténozásra stb. alkalmas plusz akváriumot? Ti mennyiből oldjátok ezt meg?


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. nov. 29. 11:47
 1/10 Platypus ***** válasza:
Akár jó is lehet, de meg kell nézni. Maga az akvárium lehet karcos. Ha évekig járt a szűrő, akkor valószínűleg zörög. A foglalatnak is lehet baja, ezért működő csővel kell ellenőrizni, ég-e egyáltalán, nem villog meg ilyesmik. A fűtők nem szoktak nagyon meghibásodni, azok vagy jól működnek, vagy egyáltalán nem.
2012. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Még átgondolom ezt a dolgot.


Amúgy milyen, és mekkora akváriumot érdemes karantén, illetve esetenként szaporító akváriumnak tartani? Érdemes használt cuccokat venni, vagy a technika legyen inkább új, és maga az akvárium lehet használt?

2012. nov. 29. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:

7000 Ft egy ilyen akváriumért biztosan megéri, bár a méretét nem írtad le, de a Fan-1 miatt 40-50 literes lehet.


Egyébként megéri használt akváriumot venni, csak ellenőrizni kell mindent. Az akváriumot, hogy karcos-e. A szűrőt, hogy zörög-e, meg azért a külsején is lehet látni, hogy mennyire idős. Ha szépen karban van tartva, akkor még évekig semmi baja nem lesz, nálam működik 10-15 éves darab teljesen némán. A világítás szintén nem megy tönkre, ha kipróbálod és világít, akkor másnap sem mondja be az unalmast. Annyit kell megnézni, hogy az érintkezők nem rozsdásak-e.

A fűtő azért necces, mert lehet hogy fűt, de ha a szabályzója elromlott, akkor tragédiát okozhat. Azt mindenképpen tesztelni kell egy külön vödörben, ez a helyszínen nem próbálható ki.


És még annyit mondanék, hogy garnéláknak + halaknak nagyon minimális a 30 liter, én ezt 70-ben csinálom. Tehát úgy kellene vásárolnod, hogy inkább a 30 lityi maradjon karanténnak, egy nagyobbat pedig állandónak nézz ki. Könnyebb is fenntartani, biztonságosabb.

2012. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kösz a választ.


Voltam megnézni a cuccot, hát, nem is tudom. Az aksi tetejéről a ragasztásnál le van törve egy 2mm-es darab. A világítást nem tudtam kipróbálni, mert ugye nincs benne neon. A szűrőt kipróbáltuk egy vödör vízben, halknak tűnt, és működött is, ahogy kell. A fűtő viszont eléggé ramatynak nézett ki, mintha meg lett volna repedve a külseje.

Ja, és enyhén koszos volt, belepte a kosz. Ez se most olt takarítva.


Egyenlőre otthagytam, nem hiszem, hogy visszamegyek érte.

Úgy gondolkodtam, hogy kéne vennem egy fűtőt, egy neont a tetejébe, ez még plusz 3-4 ezer ft. Szerintem hagyom. Szerintetek?


Ja, és a kis aksiról. Igen, én is tudom, hogy ekkora mérettel nem olyan egyszerű, de erre tellett, amikor még vettem, és eleve garnélákat akartam bele. Most 25-30 db Red Cherry van benne, 8db amanda lazaccal. Talán nincs túltelepítve, eddig nem vettem észre, hogy akár a garniknak, akár a lazacoknak probléma lenne. Egyébként egy Aquael shrimpsetben vannak.

2012. nov. 29. 20:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Közben képbe került egy másik aksi is, igaz, ez felszerelés nélkül. 60x40x32-es, a tetején egy rész szúnyogháló, egy rész eltolható üveg. Ez 2ezer lenne. Ehhez mit szóltok?
2012. nov. 29. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a társítás legalább 50 litert érdemelne.


Az említett akváriumot tényleg nem biztos, hogy érdemes megvenni, ezt így innen nem tudom megmondani.

De én a helyedben nézelődnék apránként, mert nagyon a határon evickélsz az akváriummal.

2012. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, hogy egy nagyobbat kéne indítani a lazacoknak, csak mégegy akváriumot beüzemelni és fenntartani jelenleg problémás lenne, nincs elég helyem hozzá. De idővel mindenképpen szeretnék egy nagyobbat.


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy 30l csak a garnélák számára jó lesz majd, ugye?

2012. nov. 30. 09:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, annyi nekik tökéletes, csak így halakkal már kicsi.
2012. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, tudok adni 2db 20 literest ingyen. Szerintem még csak nem is karcosak, vagy hát mittudomén, el vannak rakva sufniba. Szűrőm nincs hozzá, és teteje sincs, de ezekbe lehet garnélát tartani.


Hát nekem van 10 literesbe is pl sakura garnélám, abba is lehet. Ez nem gond, csak nem kell hagyni hogy túlszaporodjanak, ennyi.

2012. nov. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a felajánlást, de sajnos nem Budapesten lakom, hanem Szombathelyen. Sokszor gond is ez, már akvarisztikai szempontból nézve. Nehéz jó boltot találni errefelé. Tettem már fel kérdést is itt a gyakorin, de nem kaptam választ, hogy Szombathelyen vagy környékén hol érdemes körülnézni.
2012. nov. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!