Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell tartani?

Lala6 kérdése:

Hogyan kell tartani?

Figyelt kérdés
1 pár kubai kék rákot szeretnénk tartani a feleségemmel külön akiban.Mekkora aksi kell nekik milyen kaja stb... ha a szaporításról is írnátok azt megköszönném.Cikkeket olvastam róla de a tapasztalatok jobban érdekelnek.

2012. nov. 29. 16:34
 1/9 Cerberosz ***** válasza:
Külön külön lennének vagy egybe? 25 literes aki/1 rák, szóval a párnak 50, de lehet kisebb is igazából a búvóhelyek száma számít. Van aki kiülőt is csinál neki de annyi kiülő kell ahány rák van. Aljzat ink. sötét de mind1 igazából, csak feketén mutat a legjobbam, belsőszűrő melegítő kell 26-28 fok kb. Enni eszik tubifexet, földigilisztát, csontit, lisztkukac, normál halkaja, zöldségfélék. Növényeket kíméletlenül elintézi bármit is teszel bele. Szaporítás passz..:)
2012. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:
79%

Inkább 80 liter az, ami egy párnak dukál. Nem árt tudni, hogy amit nálunk "kubai kék rák" néven árulnak a boltokban, az valójában floridai kék rák és 20 centisre nő, ráadásul agresszív és territoriális. Ha nincs elég helyük, akkor felaprítják egymást. Kajának érdemes gyári rákkaját venni. Anno húsfélékkel etettem az enyémet és szó szerint mindent megevett, de marha nehéz volt fenntartani a vízminőséget. A gyári rákkaják nem olyan bomlékonyak. A száraz macskatáp is tartja magát, de nem minden típus süllyed le. Az akvárium növényeit is imádják vacsorára.

Szaporítás, na ez nem egyszerű, mert külön kell rakni a petés nőstényt egy szaporító akváriumba, hogy ott engedje el a piciket. Ellenkező esetben a szülők megritkítják őket. Itt meg azzal lehet gond, hogy ha visszarakod a nőstényt, balhézhatnak a hímmel.

2012. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
basszus ez nem egyszerü!!!!:(
2012. nov. 29. 21:14
 4/9 Platypus ***** válasza:
79%
Van még lehetőség szép számmal. A márványrák tartása és szaporítása egyszerűbb. A narancs törperák igényesebb a vízminőségre, viszont kevésbé agresszív a fajtársakkal, és nem eszik növényeket.
2012. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A márványrák valóban egymaga is szaporodhat mert olvastunk ilyet is.
2012. nov. 29. 21:28
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

1 évig tartotta egy ismerős 20 literesben félig vízzel, szűrő nélkül 1 kubai kékrákot úgy, hogy mint kiderült kolbásszal, meg minden szarral etette, amit otthon talált. Hja és nem döglött meg. Elhoztam tőle, aztán eladtam, nála mondjuk nem is nőtt meg nagyra, csak 10 centisre kb.


Volt egy másik, ami nálunk volt olyan 13 centis lett az egyik, de utána eladtuk.


Most nekem van egy harmadik rákom, amit egy csaj nevelgetett, de megúnta. Ezt a 70 literesbe tettem egy hydor prime 10-es külső szűrővel elvan, tudod itt is félig van vízzel. Ez a rák nagyobb mint a kubai, 15 centis kb. Mindig szétszedi a külső szűrő csövét.

Élő tubifexxel etetem, meg fagyasztott kagylóval.

A régi rákot azt karika rákkajával etettem, de az kisebb volt. Ennek már sok karika kéne. Majd fogok venni neki fagyaszott halat is. Nem túl régóta van itt, de jól elvan szerintem. Van neki házikója. Tetején riccia volt eddig, csak leszedtem amikor bedugult a külső szűrő tőle, mert raktam rá szivacsot hogy ne duguljon be, csak a rák a szivacsot levagdalta.


Egyáltalán nem nehéz tartani ezeket. Szerintem könnyebb mint egy bármilyen halat. Hát nyilván vizet cserélni kell néha ennek is annak is, de semmi extra.


Ha 2db rákod van az nem jó, mert ivarérettek lesznek és levágják egymás ollóit. Kinő neki 1-2 hónap után de akkor is. 1 akváriumba csak 1-et tartsatok szerintem.

2012. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként az én nagy rákomnak is most az egyik hátsó lábának a fele hiányzik, de azt így hoztuk. Az első lába az tudom hogy ki tud nőni, hát gondolom akkor a hátsó is, csak meg kell várni a következő vedlést, de ez még nincs itt egy hónapja sem. Egyébként olyan rendes ez a rák, pl ha vízcserét csinálok nem ugrál ott nekem, hanem szépen bemegy a házába. Kicsit félős, viszont nagyon jó evő, szépen eszik, és sokat :D
2012. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Én azt hiszem hogy az enyém az most amerikai rák, de nem tudom biztosan. Lefotózhatom ha érdekel. Jó színei vannak.

Alapból szürkés barnás a teste, de kékes, zöldes, pirosas minták is vannak rajta.

2012. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi fiuk de most értem haza a melóból meg a spanomnak álitottam be az új aksit.Hable ha gondolod nyugodtan küldhetsz képet nagyon érdekel.Az igazság az a márványrákban gondolkodunk mert ahogy olvastuk igénytelenebb fajta meg nem olyan harcias.valami ismertetöt tudnátok róla?Minden érdekel!!!!
2012. nov. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!