Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nagy akvárium kérdés:...

A nagy akvárium kérdés: Milyen legyen?

Figyelt kérdés

Előbb raktam már föl kérdést, de most már tudok konkrétumokat.


Szóval egy 54 liter körüli akváriumot szeretnék építeni. A legjobban az íves tetszene, de a szögletes is megfelel, ha túl nagy felárat kérnek az ívesért.


A méretek korlátozottak: 60(hossz.)x30(szél.)x30(mag.)

Mivel az íves is szóba került a 30cm-es szélességbe nem számoltam bele az ív méretét (ívvel együtt lehet 35cm is).


Néztem több helyen is néztem és vannak ám árbeli különbségek.

pl. Aquashop - szögletes 54l ~7,5eFt

eakvarium.hu - szögletes 54l ~4,3eFt(!)

eakvarium.hu - íves 54l ~7eFt

akvariumplus.hu - szögletes 54l ~4,2eFt

akvariumplus.hu - íves 54l 7,5eFt


Van ezek között minőségbeli különbség? Mit tudnátok ajánlani? A jobb minőséget pártolom!!!

Tudtok máshonnan is javasolni esetleg?


2012. nov. 29. 23:58
1 2 3
 1/24 bamboochatheone ***** válasza:
Ezt tudom ajánlani: [link]
2012. nov. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 bamboochatheone ***** válasza:
Vagy ezt: [link]
2012. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Megbízható és jó minőségű akvárium?


Az íves tettszene. Megbízható a bolt is?

2012. nov. 30. 00:36
 4/24 A kérdező kommentje:
Tetőt lehet rá kapni?
2012. nov. 30. 00:37
 5/24 anonim ***** válasza:

Az aquadepo megbízható bolt, én is rendeltem már tőlük. Tetőt az ívesre tudsz rendelni, mert szabvány.


Itt van: [link]

2012. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit tudsz tökölni egy kis akváriumon.


Az Aqua depó is és az akvariumplus is megbízható, de az a legtutibb, ha elmész és megnézed személyesen és úgy veszed meg, azért hogy lásd mit vennél. Én legalábbis úgy szoktam. És akkor meg tudod nézni az éleit, a ragasztást, mindent, hogy megfelel e.

2012. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Frontosa ***** válasza:

Én már rendeltem akvariumplusról is éa aquaimpex-ről is (ez utóbbiról már több akváriumot) és abszolut elégedett vagyok velük. Műanyag tetőt lehet szögleteshez és íveshez is kapni, pl. T8-ban:

[link]

De ha növényest akarsz akkor kevés lesz, jobban jársz ha inkább csináltatsz egyet.

Üdv,

2012. nov. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.


Bocsi a sok kérésért, de én KEZDŐ akvarista vagyok. Ja és sz@r, béna cuccokat se akarok venni.


Hány W ajánlott növényeknek?

Illetve nektek hogy van az akvárium tetőtök? Kivel csináltattátok?


Mekkora és milyen fűtőt ÉS szűrőt vegyek?

2012. nov. 30. 17:34
 9/24 anonim ***** válasza:

Semmi gond a sok kérdéssel, ez az oldal arra van. :D


Ha növényes aksit akarsz, akkor 0,8 W/l alatt nem érdemes nekikezdeni szerintem. Ezt a már meglévő aksid nettó térfogatából ki tudod számolni, hogy ez nagyjából hány W-ot jelent a gyakorlatban.


Akvárium tetőt ha veszel műanyagot, akkor abban nem lesz annyi hely, hogy megfelelő világítás belemenjen. Így érdemesebb vagy nyitott aksin gondolkodni, és a fölé rakni világítást, vagy lehet rá rakni üvegtetőt. Ezt a legegyszerűbb olyan műanyag tolósínes megoldással csinálni. [link]

Ilyet sok akvarisztikai boltban kapni, egyszerűen rá lehet pattintani az akvárium oldalára, és már csak üvegessel vágatsz két egyforma nagyságú üveglapot, ami eltakarja a tetejét. Így azt tudod tologatni, ha valamit rendezni kell az akváriumban, vagy etetsz.


Fűtőt igazából mindegy, milyet veszel, 75W-os bőven jó lesz ebbe a méretbe, de lehet, hogy az 50W-os is okés. Arra figyelj csak, hogy termosztátos legyen, így biztos nem főzi meg a halakat.

Szűrőnek ebbe jó egy belső szűrő. Az Eheim Pickup 2010, vagy az Atman F302, esetleg az Aqael Fan2 jó választás lehet, de a legjobb (szerintem) a JBL i60 (ezt már az előző kérdésednél is leírtam :) ).

2012. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Tehát akkor egy minimum 40W-os teljesítményű fényforrást kellene szereznem az aksihoz.


Ez a sín nagyon jó ötlet köszi! Sajnos ez íves akváriumon nem működik, így lemondtam róla, de nem sajnálom. :)

Szép lesz a szögletes is.


Fűtőből egy olyan kellene, amelyikben betudom állítani a termosztátot és 75W-os (te ajánlottad :) ). Pontos típust tudsz ajánlani?


A szűrőből az akasztós szűrő mennyire jó? Illetve ajánlották, hogy talajszűrő sem árthat.

Fontos lenne még, hogy mivel hálószobában lenne, ezért halk legyen (tudjak mellette aludni).

Hallottam olyanról is , ami levegőt is juttat a vízbe, bár erről az olvastam, hogy hangosabb, mint a "sima" szűrő.



Szűrőnek ebbe jó egy belső szűrő. Az Eheim Pickup 2010, vagy az Atman F302, esetleg az Aqael Fan2 jó választás lehet, de a legjobb (szerintem) a JBL i60 (ezt már az előző kérdésednél is leírtam :) ).

2012. nov. 30. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!