Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy akváriumot, eddig...

Kaptam egy akváriumot, eddig sose volt és nem értek hozzá de nagyon megszerettem. Tanácsokat várok!?

Figyelt kérdés
Egy hím bettával kaptam amihez csak vízmelegítő és talajzat volt semmi más. Vettem hozzá + 5 xifot+ 3 black mollyt + 2 algázót + 2 páncélosharcsát. Ezek miatt egy levegőztetőt ami egyben szűri a vizet is , és egy világítást ami resun sa-15. Akár mien tanácsotok van vagy bármi azt szivesen meghalgatom! van egy növényem is hosszú egyenes levele van mint a fűszálnak de sárgul a levele de nem tudom h miért.:S tipp? növényápoloszert még nem látott az lenne a baj?:S
2012. nov. 30. 16:34
1 2
 1/17 bamboochatheone ***** válasza:

www.akvarista.hu/images/ebook/kezdeti_lepesek.pdf


Nagyon gyorsan olvasd el legalább kétszer!! Mekkora az akvárium?

2012. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
54 literes. Esténként szoktam olvasgatni de sok egymásal elentmondásos oldalt találok ahol az egyikre ezt írják a másikra azt...:S ezért gondoltam h itt rákérdezek:)
2012. nov. 30. 16:45
 3/17 bamboochatheone ***** válasza:
És ehhez milyen fajta a szűrő?
2012. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Huu, a fórumok helyett inkább egy részletes könyvet kezdj el olvasni:) szerintem sokan vannak a halak, és a növényeknek nem ártana valamilyen tápszer, illetve ha csak egy van mint írtad akkor szerezz be párat, kifejezetten igénytelent kérj. Gondolom a víz keménységét, ph értékét sem mérted, azt is helyre kell hozni. Lesz tennivalód bőven:)
2012. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az is resun. a vízzel baj nincs én szerintem mert elég tiszta. hetente kitakarítom a szűrőt plusz a vizet 15% osan. havonta az egész akváriumot a vizet 70% osan.
2012. nov. 30. 16:52
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Vettél össze-vissza halakat bele.

A xifonak kicsi a hely, a mollinak is, pláne együtt idegesítik egymást és csikelődni fognak kis helyen.

Ancinak is kellene úgy 100 liter, ő éjszakai állat, éjjel úszkál. Szóval most ez így nem a legtutibb. A betta a mollikat lehet hogy meg fogja kergetni, vagy elbújik, mert ő egy szociális fóbiás, magányos hal szokott lenni.

2012. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
a ph értekkel pont nincs baj:) azt megoldottam:) minden mással talán lehet baj:S:D
2012. nov. 30. 16:58
 8/17 anonim ***** válasza:

Szóval ha már így csináltad, akkor rakd tele növénnyel, vagy tegyél be bújkálót is, hogy el tudjanak különülni egymástól. Tegyél anubiast, az nem fog elsárgulni.


Gondolom a vallisneriának kevés a fény.

2012. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
a boltba azt mondták h ezek a halak nem bántják egymást. és amugy nem csipkedik egymást egész jól megvannak. a xifok egyfojt pároznak:) az a 2 kardfarkú lelőhetetlen:D amugy én még kevéslem is őket:S szivemszerint még 5 halat tennék bele:)
2012. nov. 30. 17:06
 10/17 bamboochatheone ***** válasza:
A létszám mellett még az is a baj hogy nem ilyen méretű akváriumba való halakat vettél. Ezek mind nagytestű halak amik nagy teret igényelnek. Plusz két elevenszülő fajta halad is van amik csak úgy ontják a kishalakat ami már annyira leterheli ezt az amúgyis alulszűrt akváriumot hogy hamar elkezdenek hullani a halak.
2012. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!