Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem maradnak meg az...

Miért nem maradnak meg az akváriumomban az élőnövények?

Figyelt kérdés
Megveszem a növényt és pár nap múlva el kezd rohadni a levele,nem tudom hogy miért. Mit csináljak? Előre köszönöm válaszaitokat!

2012. nov. 30. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen növény, milyen körülmények között?
2012. nov. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Darkkingdom ***** válasza:
Tessék leírni a paramétereket mekkora akvárium milyen a világítás,szűrés..amiket mindig kérdeznek meg önállóan le kell írni hogy segíteni tudjanak!Ha vonaton utazol sem annyit mondasz hogy egy jegyet kérek,abból még nem tudják hova és milyet :) Köszii!
2012. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Oké akkor írom! :) Az akváriumom kb 40 l-es. Nem közvetlenül de az ablak mellett van elég sok fényt kap.Van benne egy búvár, és egy szivattyú (esőztető),Használok egy ANTIKOR nevű cseppentős oldatot amit az állatboltos ajánlott,már több fajta növényt raktam bele de egyik sem bír ki többet mint 3 hét. Am 3 cseppet szoktam cseppenteni. Kb 2 hónaponta takarítom.Bal óldalról éri a fény.
2012. nov. 30. 20:34
 4/10 bamboochatheone ***** válasza:
0%

Hetente kellene vizet cserélni neked olyan 12 litert. Milyen talajod van? Használsz-e növénytápot? Mekkora a világításod? Milyen élőlények vannak az akváriumban? CO2-t meg se kérdezem...

Milyen kemény a vized, milyen kémhatású? Ezek úgy mind befolyásolják. Szóval ideje leírni.

2012. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minek egyszerű növényekhez co2? Anélkül is normális körülmények közt túlélik és még fejlődnek is.
2012. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dioxyde ***** válasza:
Megfelelő világítás nélkül nem maradnak meg a növények.Az ,hogy néha éri a napfény az nem sokat ér.
2012. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is a néha éri nap az gyenge. Esetleg az anubias bírná, de van abból is olyan köcsög fajta, amit a kertészetben víz fölött nevelnek és azt berakod a vízbe pont el is rothad. Előfordul.
2012. dec. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld esetleg másik boltban venni. Ne ott ahol szoktad.
2012. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem épp most nincs az akváriumomon lámpa akkor lehet hogy ez a baj? Köszönöm szépen a tanácsaitokat! :)
2012. dec. 1. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát lehet ja hogy kevés neki. Most hogy mondjak valamit nekem pl az ablakban télen meg sem maradnak a szobanövények sem, pedig azért világos van a szobában, mintha besütne, de valahogy ez a növényeknek mégis kevés. Tegyél akkor egy plusz lámpát rá.


Kompakt izzót:

[link]


vagy egy ilyen csiptetős lámpát.


Gyengébb:

[link]


Erősebb:

[link]


Mégerősebb:

[link]

2012. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!