Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes édesvízi akváriumh...

300 literes édesvízi akváriumhoz milyen szűrőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most tervezem beüzemelni az akváriumom és már csak a szűrő hiányzik (meg persze az élőlények) és tanácstalan vagyok.

Milyen teljesítményű ajánlott? Ha esetleg tudtok konkrét típust azt is megköszönném.



2012. dec. 3. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Tennék hozzá 1 ilyet:

[link]

Meg bele egy ilyet:

[link]

2012. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cerberosz ***** válasza:
Nekem is 300-asom van. Egy Atman 1200 as duruzsol alatta és egy eheim 2010 van benne. Azt tudom mondani, hogy én biztos veszek még egy atmant vagy a fent linkelt tetratec-et ha összejön a lé. De az igazi 2db eheim 75-ös lenne.
2012. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bevésem a jegyzetem idevágó részét (sokáig informálódtam mielőtt vásárolni indultam anno) :)


úgy olvastam annak idején amikor még készültem vásárolni, hogy amennyiből megveszi az ember a külső szűrőt, annyiból ki tud hozni egy jóval nagyobb szűrőfelületű szűrőakváriumot. persze ehhez előfeltétel, hogy legyen helyed. én is ezt szerettem volna a 112 literes akváriumomhoz, csak épp nincs helyem sajna :(


a teljesítményről pedig úgy tudom, hogy az az "aranyszabály", hogy az akvárium !bruttó! térfogata*8 (általánosságban, hatszoros a minimum, nyolcszoros az ideális a legtöbb esetben. viszont a minimum az mindenhol értendő minimum. maximum meg annyi, hogy a halaknak is élhető legyen :D de ezt magának tapasztalja ki az ember).


namármost ebbe bele kell kalkulálni, hogy ahogy telítődik a szűrőanyag, úgy lassul a víz mozgása (lefojtja vagy hogy hívják) többnyire negyedével/felével esik vissza ha rendesen megtelik az anyag bacival (anyagtól függően)...ezért érdemes asszem a bruttó térfogat 10-15szörösével (anyagtól függően) számolni, és akkor elvileg úgy kb 8szoros forgatást kapunk.


viszont a külső szűrő esetében az a jó, ha lassan mozog a víz DE ne túl lassan, mert ha nem cserélődik egy bizonyos ütemben a víz akkor a bacik képesek kihalni...ez kb azt jelenti, hogy ideális esetben olyan 300-350liter/órával kell számolni a külső szűrőre ha megtelik a belepakolt anyag. ez azt jelenti, hogy olyan 600-700liter/órás szűrő az ideális :)


ehhez persze kell egy jó erős belső is, ami megmozgatja a vizet :) 300 liter esetén számolj egy 1000-1200 liter per órás belsővel a külső mellé. ha túl erős lejjebb tudod venni az erejét :)

nekem a 112esbe a 900 lph-s belsőm addig tök jó volt, amíg meg nem vettem a 600lph-s külsőm...azóta ki kellett venni a belsőt mert repültek a halak mindenfelé...szóval az se jó ha nagy az áramlat nekik :)


ezek alapján már tuti el tudsz indulni, hogy milyen szűrő kell neked :)


remélem nem írtam nagy butaságot, csak a 3,5 hónap alatt olvasott és kérdésekre kapott válaszokból származó sok infót foglaltam össze magamnak anno kb így a jegyzetemben :)

de megkérem a nálam okosabbakat, hogy ha valahol hibás információt közöltem, akkor javítsanak ki :) nekem is jó ha okosodok ^^

2012. dec. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon sokat tanultam belőle :) nem gondoltam volna, hogy kettő szűrőre lesz szükség.

Ilyesmit mennyire éri meg használtan beszerezni?

2012. dec. 4. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Az akvarista.hu-n ki lehet fogni jó gépeket olcsón, de nem árt üzem közben elmenni, megnézni, nem zörög e, vagy nem szivárog...
2012. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jaja akvarista.hu-n nézelődj, én is ott lőttem a belsőm...bár ez elég hangos azért a külsőmhöz képest, de egyébként nincs vele bajom :)
2012. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!