Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az ecophere...

Mi a véleményetek az ecophere gömbről?

Figyelt kérdés

Elsősorba azokra lennék kiváncsi akinek van, volt vagy ismerősének van, vagy akár már látott élőben.(Persze mások véleményére is kiváncsi vagyok)

Én olvastam róla és nagyon megfogott, tetszik. De kiváncsi lennék rá hogy valóban ér e ennyi pénzt. (nem olcsó mulatság, de érdekes lehet)


(Gondolom nagyon sokan nem tudjátok miről is van szó ezért itt egy link: [link] )



2012. dec. 4. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szép dolog a kérdés annyi hogy jó-e a benne lévő élőlényeknek (ha egyáltalán akarsz benne tartani) ha nem vagy csak vízinövényt akkor szerintem jó, bár az árát kicsiit sokallom!
2012. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 bamboochatheone ***** válasza:
Első reakcióm: [link]
2012. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 bamboochatheone ***** válasza:
Ennyi pénzért akár egy normális akváriumot is vehetnél. Mondjuk egy Garnélás szettet: [link]
2012. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez a garnélás szett, amit belinkeltek, olcsóbban is kapható a zoofaston.


Az ecosphere-ről: ennyi pénzt én nem adnék ki érte. Most nagy divatja van, már láttam a tv-ben is reklámot róla. Inkább vennék egy akváriumot, és bele garnélákat, csigákat, nanohalakat. Az egyrészt szebb is, olcsóbb is, jobb is.

2012. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

1.-nek

azthiszem nem érted mi is ez. Ebbe nemtudok beletenni semmit. illetva ez egy zárt rendszer. Nem tudod kinyitni. ebben vannak növények és aprócska garnélarákok amelyek, a növények fotoszintetizálásával kapnak oxigént, illetve azok maradványait, és saját levedlett pálcéljukat eszik. Olyan 8-10 évig él egy ilyen, a tudtommal.


Szerintem ez egy csodálatos dolog, hogy semmien beavatkozással, egy élet alakul ki:)

2012. dec. 4. 16:30
 6/19 tetris ***** válasza:
Tényleg csodálatos dolog, de ennyi pénzért túl drága.
2012. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

Szerintem is nem megfelelő az ár/érték arány. Viszont csodálatos biológiai világot mutat be. Az alján kilehet nyitni egy szikével, itt egy videó róla http://www.youtube.com/watch?v=1Swh-pnqllc

Az alga elszaporodását a kis csigát gátolják meg.

2012. dec. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Platypus ***** válasza:
Csodálatos dolog, hogy azok a szerencsétlen rákok még így is túlélnek. A természetben 10 évig, egy ilyen vacakban jó ha fél évig. Ez szimpla állatkínzás. És nem ér ennyi pénzt. 500 Ft-ból össze tudsz rakni egy sokkal szebb, nyitott rendszert, amivel alig kell foglalkozni, Artemia salina rákkal. A gömbben lévő rákkal is nagyon jó kis miniakváriumokat lehet kialakítani, de sajnos még nem kapható az országban(Halocaridina rubra a neve).
2012. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szerintem:

1. túl giccses

2. valszeg azok a szerencsétlen kis rákocskák nem élvezik túlzottan a szitut

2012. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem élvezik, ennél még egy 10 literesben is jobb helyük lenne.


Meg tudom csinálni én is hogy nem etetem a rákokat, nem döglenek meg, mert esznek algát, ha elég erős a fény.

De jó az nekik, hogy mindig ugyanazt eszik? Jó nekik hogy egy kis lukban élnek nulla mozgástérrel? Jó nekik hogy a vizük soha nem frissül soha? Egy idő után bedöglik, megposhad, megrothad, és megdöglik benne a rák, és kidobhatod, mert utána nem tudod semmire sem használni.

2012. dec. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!