Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi költözött a kövekre?

YourDestiny kérdése:

Mi költözött a kövekre?

Figyelt kérdés

Sajnos csak ilyen kép van, de legalább látni:


[link]


A lényeg, hogy lassan befedi az egész felületet. Nem mintha zavarna, ellenkezőleg, marhajól néz ki, akár egy laza gyep, csak kíváncsi vagyok, hogy mi lenne ő. Valószínűleg alga, de milyen? Hogy mitől nőtt, azt tudom. Az aktínikus kék cső keltette életre, csak kéne valami infó róla.



2012. dec. 5. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sima zöld ecsetalga.

[link]

2012. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A fekete eltűnt, most zöld? Ám érdekes, ugyanis az ecset elég jól tapad a tereptárgyakhoz, ezt meg simán leszívom egy vastagabb csővel. Biztos vagy benne?
2012. dec. 5. 18:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem.

Akkor lehet hogy valami rövid fonalas alga.

Ami hosszúra megnő fonalas alga, az szintén elég jól tapad.

De ezeknek a fonalasoknak sok fajtája van.

2012. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigit. Hát sajnos van millió, tudom. Az üvegre is felmászott néhány, nem tudom ez mennyire jellemző rájuk. Viszont onnan mégkönnyebben lejön, ujjal rajzolhatnék beléjük, ha több lenne. A lényeg, hogy ártalmatlanok :)
2012. dec. 5. 20:10
 5/12 Platypus ***** válasza:
"green beard algae" néven keresd. Gyakori jelenség olyan akváriumokban, ahol kevés növény van. Jó vízminőség mellett is vidáman szaporodik.
2012. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a tengeribe 3cm hosszú fű nőtt valami hasonló algából. Kicsit letakartam a fényt alulról egy plexilappal és 1 hét alatt visszahúzódott. Később levettem a plexit és megint nőni kezdett. Nem biztos hogy ez ugyanaz az alga. Ilyenek a maradékai:

[link]

2012. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kár hogy nem vagy pesti, mert a blahán az önkormmányzatnál a nagy tengeri akváriumba megnézhetnéd, az totál tele van vele. Ott nincs egy ép kő, ami ne lenne zöld szőrös.
2012. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az enyémeim 2 mm hosszúak maximum. Szóval ez valami rövid szőr. Tuti, hogy a kék fény miatt jött, mert csak hátul van, ahol a kék cső is, és furamód csak egy bizonyos ponton nől. Két éve működik ezzel a szűrővel az akvárium, a jelenlegi kőfelállással 3 éve. Az Aquastar alatt sose volt ilyen. Szóval túl véletlen egybeesés lenne, egyértelmű, hogy a tengeri cső kedvez neki.
2012. dec. 5. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Kék cső itt is van, de biztos más alga, csak anyiból hasonlít, hogy szintén ilyen egyforma hosszú szőrök nőttek itt is egymás mellé. Majd ha visszanövesztem 1 hónap mulva lefotózom :D Csak ez hosszabb, jó, hát de még a tiéd is nőhet. Nem?
2012. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A blahánál meg fémhalogénnel van megvilágítva, ha jól emlékszem.
2012. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!