Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumban hány...

30 literes akváriumban hány halat tarthatok, milyen párosításban?

Figyelt kérdés

Kaptam egy akváriumot, szűrő, melegítő, aljzat, vizinövények vannak benne, és barna vizicsigák. Az akvárium vize eddig egy hete "érik".

Tetszenek az endler guppik, galaxy razbórák, törpe szívóharcsák,törpe razbórák (zöldsávos is).

Tetszenek az ancik, és a neonhalak is, de nekik -ahogy olvastam- nagyobb térre van szükségük.

Milyen halak vannak még, amik jól éreznék magukat egy ekkora akváriumban? A kicsi halak tetszenek nagyon.

Ezeket a halakat milyen párosításban tarthatom, milyen számban?

Endler guppiból tarthatnék csak hímet?

Teljesen kezdő vagyok, bármilyen tanácsot szívesen fogadok.


2012. dec. 6. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A csigát már most kivenném belőle mert 1 hónapon belül több száz lesz benne! :D


Amúgy 30 literbe rakjál 1 hím bettát 2 almacsigát (és lehet, hogy még elfér az aljára 3-4 harcsa) De ha harcsát nem is de 1 hím bette 2-3 almacsigával szépen mutatna!

2012. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ha két csapat kishal, akkor 6 x 6db.

Vagy egyféléből 8-10db

Nem fér bele sok, kicsi az akvárium.

2012. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
30 literbe 2x 6db ?:D Neon halnak pl. minimum 80cm hosszú aksi kéne! :D szerintem ne halgass a 2.ra ! 30liter alatt amúgy sem lehet halat tartani és 30 literbe is csak 1 dbot lenne szabad! Ekkora aksihoz a betta tökéletes!
2012. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Frontosa ***** válasza:
Hable nanohalakra javasolta azt a darabszámot.
2012. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem 6x6-ot akartam írni, hanem 6+6-ot, bocsi.


Pl 6 galaxy + 6 smaragd törpe razbóra (met ők beállnak 1 csapatba)


Vagy 6 galaxy + 6 amanda lazac (ők is összeállnak)


Vagy ha endler, akkor legyen csak abból több, mert ő szerintem csipkedné ilyen nagyon kis helyen a többieket. Nem biztos, de lehet. Bár az endler mellé lehet végülis amandalazacot tenni. A galaxyt nem annyira tenném mellé.


Törpeszívóharcsából max 2db belefér, de hát nekik azért nagyobb hely kéne.


Ancik és neonok szerintem semmiképp.

2012. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Hát most mit mondjak? Hogy vegyen nagyobb akváriumot?

Minden állatnak kicsit kínzás ez, de ha ezt vette, akkor ez van. Igazából lehet jobb lenne csak garnéláknak ez a kis akvárium.

2012. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Nem vettem, kaptam az akváriumot.)

Nem szeretnék állatot kínozni, ezért tettem fel a kérdést...

2012. dec. 6. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem 1 bettát simán tarthat benne én még mindíg azt mondom!
2012. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Garnélát tarts. :)
2012. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A nanohalak olyanok, hogy kis helyen, ha nincsenek elég sokan, akkor félénkebbek. Jobban bújkálnak a növények közt. Kis akváriumban szinte alig látod őket.


Ha viszont berakod egy 100 literesbe, ahol van egy nagy bozót, de van egy nagy szabad terület is, akkor kiúsznak előre többen együtt, többféle is egybe vegyül, és úgy már jobban lehet látni őket.


Talán az endler az egyetlen kivétel, aki nem fél úgy sem ha kevés van belőle. Legalábbis én úgy vettem észre. És szerintem nagy hely sem kell nekik, mert pl egyszer volt 4db endlerem, betettem a 90 literes akváriumba és csak az akvárium közepét használták, ott keringtek középen egy 20 centis sávban mindig. Ebből azt gondolom hogy talán nekik nem kínzás a 30 liter. Nem tudom, hát őket kéne megkérdezni.


Garnéláknak meg azért gondolom hogy nem kínzás, mert csak cikáznak össze-vissza bárhova teszem őket, nem látok viselkedésbeli változást rajtuk. Rámennek a mohákra ott molyolnak egész nap. A 10 literben is, a 100 literben, mintha nekik tökmindegy lenne.

2012. dec. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!