Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium alá bútor?

Akvárium alá bútor?

Figyelt kérdés

Már tettem fel kérdést tegnap ezzel kapcsolatban, és sok hasznos választ kaptam. Most akarok berendezni egy 30l-es garnélás akváriumot, de nincs bútorom, ahova tehetném. Tehát kb 40kg-os tömeggel kell számolnom.


A válaszok alapján amiket kinéztem tegnap, nem éppen megfelelőek erre a célra, úgyhogy tovább kutakodtam, és találtam még kettő lehetséges bútort:

[link]

[link]


Ezek közül valamelyik jó lehet szerintetek?

Ha nem, tudnátok ötletet adni, hogy ilyen 10ezer körüli összegből hogy lehetne kihozni egy olyan bútort, ami elbírja? Az asztalossal való csináltatást már ajánlotta valaki, ezen kívül, olyan megoldás, amit itthon én meg tudok valósítani? (összerakni)


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 7. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
meg fogja tartani! mivel megtámasztják a szekrény ajtajai meg a fiókjai.. csak tegyél alá valami puha anyagot szivacsosat hungarocelt vagy valami ahoz hasonlót 3-5 cm es legyen és akkor tuti h jo lesz..
2012. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az én 112 literesem egy sacc 30 éves tömör fa komódon van :) nincs alátámasztva meg semmi. nem roskadozik a komód, annyi, hogy az ajtaját ás a felső részét annyira összepréseli, hogy kinyitni nem kell :)

[link]

ezt venném, mert ez tömör fenyő. a másik nekem eléggé látványosan bútorlapnak tűnik. abban és személy szerint nem bízok meg :)

2012. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a komódnak, amin tartod, van középen alátámasztása a felső lapnak?
2012. dec. 7. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:
van egy merevítése, de az nem a talajtól tart a lapjáig, hanem a két oldal lap között van vízszintesen, így nem hajlik meg a lapja mert az kimerevíti :)
2012. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, kösz szépen a választ.
2012. dec. 7. 14:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Az akvárium alá feltétlen kell 3-5cm vastag hungarocell?

Én a bútorra még akarok rakni egy plusz bútorlapot, és az akvárium alá van itthon polifoam. Viszont az vékonyabb. Az is jó lesz alá?

2012. dec. 7. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegyél alá akvárium polifoamot.

[link]

Ha akkorát veszel, mint az aksid lesz akkor nem fog kilátszani alóla.


Ja és a JYSK-öset vedd.

2012. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az én polifoam-om kb fél centi vastag lehet. de simára csiszolt és lakkozott a bútor felülete. bár ez nem hiszem, hogy jelentős a vastagság szempontjából...
2012. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A bútorlap fel púposodik ha kilocsolod a vizet véletlenül, és az akvárium alatt nem tudod feltörölni.


Ezért úgy szoktam mostmár, hogy először egy vékony műanyag terítőt leterítek, aztán arra teszem a polifoamot, és arra rá az akváriumot.


Vagy volt olyan is, hogy vízálló öntapadós tapétával tapétáztam le a bútor tetejét (terítő helyett), az is tutira vízálló.

2012. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is emiatt akarok rá plusz bútorlapot tenni. Van itthon egy elfekvőben, azért nem kár.
2012. dec. 8. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!