Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minden édesvizi garnéla...

Minden édesvizi garnéla ehető? Melyek azok amiket egyszerű tartani otthon és szapora?

Figyelt kérdés
pl:red cherry

#garnéla #ehető #szapora garnéla
2012. dec. 9. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az nagyon kicsi hogy megedd.


Vannak nagyobb rákok, csak azokat nem tudod együtt tartani, és mire felnevelsz egyet, az minimum 1 év.

2012. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ÉS amit boltban lehet kapni fagyasztott garnéla emberi fogyasztásra az milyen?
2012. dec. 9. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan íze van mint a radírnak, de barátom szereti.

Kedvence a királyrák, az egy jó nagy állat, néha rendel magának netről.

2012. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én multkor beleettem a ráksalátájába amit szintén netről rendelt magának, abba kis kocka alakúra vágott rákok voltak, de nem surimi, hanem igazi rákok. Csak igazából gőzöm sem volt, hogy ő mit rendelt, elkezdtem enni.

Egy ilyen franciasaláta szerűségbe voltak belekeverve és azt hittem, hogy alma. Nem volt rossz, mondjuk furcsa volt, mint alma és csirke keveréke, olyan.

Amikor lenyaltam róla az öntetet, hogy megnézzem mit eszek, akkor jöttem rá hogy rák. De mivel a rákot én eredetileg utálom, így gyorsan félredobtam, hogy fúj :D

2012. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én szeretem a garnélát de nem tudom hogy amit árulnak az olyan mint amit akváriumban lehet tartani.
2012. dec. 9. 16:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Amiket kajához árulnak az királyrák, nem tudom, hogy kell akváriumban tartani, de nem is hiszem, hogy érdemes.

a felnőtt méretük nagyon nagy, nem hiszem, hogy otthon megoldható a tenyésztésük.


Ami viszont jó lehet, annak elfelejtettem a nevét, pedig nem rég olvastam róla.

Valami észak-amerikai édesvízi garnéla fajta.

Olyan, mint az akváriumi tigrisrák, de akkorára nő, mint a kubai kékrák.

Simán tartható nagy alapterületű édesvízi akváriumban, elég szapora is, azt pl simán lehetne étkezési célra tartani.

Ha esetleg megtalálom a nevét, majd belinkelem.


De amúgy igen, mindegyik ehető, csak minőségi kaján kell felnevelni őket, kristálytiszta vízben, és egészségesen kell tartani az állományt.

2012. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól emlékeztem én, hogy "olyan mintha" tigris lenne, úgy látszik az is, több fajtája van annak is.

Ezzel az óriás tigrisgarnélával dolgoztam is, mármint hogy főztem belőle elég sokat, csak kisebb volt, olyan 6-7 cm.

[link]

2012. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
57%
Az akváriumban tartott garnélák közül egyedül az üveggarnélát eszik, de ezt direkt tenyésztik is erre a célra. A törpegarnélákat gondolom nem éri meg.
2012. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Hable, honnan tudod, milyen íze van a radírnak? :-)
2012. dec. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!