Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan rendezzek be egy...

MBS kérdése:

Hogyan rendezzek be egy 50l-es akváriumot? Példákat kérnék a halak összetételére milyet és mennyi férne bele.

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én például csak egy red cherry garnéla csoportot tartanék benne, mert szerintem nagyon érdekesek. De mindenki más. :D
2012. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha sima csapvíz, akkor

8 Danio erythromicron + 8 Aplocheilichthys Normani.

vagy

8 endler guppi, 8 amanda lazac

vagy

16 Boraras Urophthalmoides


+ 10db red cherry vagy yellow garnéla is mehet melléjük

2012. dec. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet pl. 12-15 guppi, és talajlakóból 5-6 db törpe páncélosharcsa. Vegy helyettük 5-6 db törpe szívóharcsa.


És melléjük 1-2 csiga, pl zebracsiga jól mutat.

2012. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem nem kéne eltúlozni. A nano halakkal még csak át lehet lépni a tizes határt, de a sima guppi már nagyobb méretű. Egy 6-os csapat elférne, azonos neműekbeől, 4-5 panda páncélossal, vagy ahogy hable írta, nano halak, olyan 10-12 néhány garnélával, vagy garnélák nélkül két 8-as csapat. Persze mindez a szűrődtől is függ. Azt sem tudjuk, mennyire lágy vagy kemény a vizetek. Az se mindegy. A pH se mindegy. Szóval kicsit összetettebb ez.
2012. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Mi az ekkora méretű akváriumban kisméretű, csapatos halakat tartunk: 6 zebradánió, 8 ötcsíkos márna, 8 ékfoltos razbóra, 6 rézlazac. Ezeken kívül van egy 5 centis bodorka is közöttük, ami csalihal lett volna horgászatkor, de megsajnáltam... Ezek így összességében nagyon békésen megférnek egymással, és a nagy számuk ellenére sem zsúfolt az akvárium. Aki most elkezdene kioktatni, hogy ez így miért nem jó, annak hozzátenném, hogy ez évek óta a megszokott összetétele a halainknak, és egy éve nem volt halott halunk. Egyszerű külső szűrő, és neonvilágítás van, és SEMMI vegyszer, csak a növénytápsó havonta egyszer. Vizet cserélni kb. évente egyszer szoktunk, kezeletlen csapvizet öntünk a leszívott mennyiség pótlására. Fűtés nincs, a víz 20-21 fokos (szobahőmérsékletű).

Fontos, hogy a tévhittel ellentétben NE az ablak, vagy egyéb napfényforrás közelébe kerüljön az akvárium, hanem a szoba egy sötétebb sarkába! Sokkal kevesebb gondod lesz az algásodással, a vízinövényeknek pedig így is jó! Rendszeresen dobálom ki a szaporulatot, az új hajtásokat, mert olyan jól érzik magukat, hogy ha hagynám, már benőtték volna az egész akváriumot (4 fajta!).

2013. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!