Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "Paraziták" vannak a vízben?

"Paraziták" vannak a vízben?

Figyelt kérdés
Találtam egy gombostű fejnyi fehér bolhaszerű valamit a vízben, és néhány 1-2 mm hosszú "kukac" félét is.De mik lehetnek ezek? Kerestem neten, de nem találtam sem élősködőt, sem semmi ilyesmit. Nem hoztunk új növényt és új halat sem.Semmi nem változott, és a szűrő is rendszeresen tisztítva van.
2012. dec. 10. 20:57
 1/6 Morozov ***** válasza:
Mindenütt ott vannak :'(
2012. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenütt ott vannak, de ennyi év után sem láttam még ilyet akváriumban :-(
2012. dec. 10. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Vízibolha, planária, valamim kis ászkarák...

Általában ártalmatlanok.

2012. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
A fehér kukac planária lesz. Én féreghajtóval irtottam ki a növényesemből. Elég hosszú folyamat, de a halnak és növényeknek nem lett baja a szertől. Látszólag a szűrőbaktériumoknak sem.
2012. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Planária nekem sem jött még vissza, azok után, hogy a ricciát kivettem és sokszor átmostam kis műanyag tálban, mert abban tanyáztak, és onnan hullottak mindig le.

A riccia jól szét is esett darabokra, de sebaj.

Az akváriumból kiszedtem minden növényt. Nem volt benne sok, mindent nagyon átvizsgáltam és átmostam többször jéghideg vízzel. Aztán amit még találtam a vízben, azokat a kis kukacokat leszívtam csővel. Napokon keresztül szórakoztam vele, mindig figyeltem és ha egyet megláttam, gyorsan el is tűntettem onnan. A riccia azóta megnőtt és már nagy vastag rétegben fedi az akvárium tetejét, de nincs már benne egy kukac sem.

2012. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen vannak a tavakban, a pocsolyákban, a fűben, a földben, mikroszkóppal láthatók csak többnyire. A ..csendes szörnyetegek... című filmben a livenetwörk-ön láthatsz pár esetrő, de a youtub-on is vannak fent ilyen filmet, hogy kinél milyen panaszokat okozta a paraziták és milyen nehezen gyógyultak ki belőle az emberek, honnan kapták stb.
2014. febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!