Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár apró kérdés?

Pár apró kérdés?

Figyelt kérdés

Tervezek 3D hátteret az 54 literes aksimba. A háttér mögé szeretném elrejteni a belső szűrőt.


1. Nem fogja gyengíteni a szűrő működését?

2. A fűtőt hova tegyem? Az a háttér elé kell már, nem?

3. Nem fog berohadni a víz a háttér mögött?


2012. dec. 11. 15:30
 1/6 Frontosa ***** válasza:

1-De, rontja a hatásfokát. Ne rakd a háttér mögé, vízpumpát van értelme (vagy külső szűrő beszívóágát), akkor ha csak a vízforgatás a lényeg.

2-Fűtő is háttér elé

3-Befog, ha mögötte nem keringteti semmi a vizet (ekkor is meg kell fúrni 2 oldalt)

Üdv,

2012. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül sem akarom elvenni tőle a kedved, de ilyen típusú szűréseket 200 liter fölött érdemes csinálni.

50 liter egy kortynyi víz, ebből még a hasznos térfogatból elvenni, egy semmire se jó háttér miatt, elég meredek ötlet.

2012. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Frontosa ***** válasza:

Igen, egyetértek, erre akartam kilyukadni.

Max. ilyet érdemes venni, nem éri meg megcsinálni, nem jönnél olcsóbban és szebb sem lenne.

[link]

Üdv,

2012. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Belső szűrőt, pontosabban egy JBL i8O-at terveztem belerakni, csak gondoltam, ha már lesz 3D háttér (direkt vékonyat gondoltam 2-4cmí), akkor miért ne rejteném el mögé.


Akkor csináltassak egy sima részt a az akvárium egy sarkába a belső szűrő méreteihez? (remélem érthető)

2012. dec. 11. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt amúgy sem lehet egyszerűen mögé tenni, mert az oldalán szív.

Amúgy is hülyeség lenne egy szűrő miatt 5-6 cm-rel kijjebb tenni a hátteret, alig maradna valami az akváriumból.

Ha ragaszkodsz ehhez a háttérhez, akkor inkább hosszabbat vegyél.

Vágj el a hosszából, és egy sarkot válassz le az akváriumból, és a mögé rakd a szűrőt.

Csak alul-fölül ne takard el, és középre is csinálj a háttérre egy rakás lyukat.

De amúgy nem olyan csúnya az a szűrő, nem kell föltétlenül takargatni.

2012. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ugy tudod megoldani h a szűrőt berakod a sarokba elé teszel anyi háteret h eltakarja középre teljesen üvegre rányomod a háteret h ne maradjon ott víz se de azér legyen rajta pár jukacsak biztos ami biztos és kész:) sok ilyet láttam már!:)
2012. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!