Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy sziámi harcoshalnak (1db)...

Ehim kérdése:

Egy sziámi harcoshalnak (1db) mekkora akvárium kell?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 20:48
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Minimum 30 liter, felszerelve szűrővel, fűtővel, üvegtetővel.
2012. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a boltban azt mondták hogy elél egy befőttes üvegben is.. persze én ezt kínzásnak tartottam, és vettem egy 25 literes akváriumot. 1 halnak. :)
2012. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként a sziámi harcoshalak nem olyan igényesek mint pl. egy aranyhal, hogy szűrő, stb..
2012. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bamboochatheone ***** válasza:
Szűrőt már a csigák is igénylik egy 5 literes akváriumban. Egy akváriumba kötelező felszerelés a szűrő, a bettához pedig olyan kiegészítők is kötelezőek mint a fűtés és az üvegtető ugyanis hamar megfáznak ha nincs letakarva az aksi.
2012. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ok köszi
2012. dec. 11. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:
fűtő az kötelező amugy tényleg lehet tartani befőttes üvegbe de gondolom az neked se lenne jó szo egy 15L es aksi MINIMUM kell és legyen teteje is mert feljön a felszinre levegőt venni és iszonyat könyen megfázik de ha 24 fok van nálatok mindig és az alá nem esik akkor az se szükséges. szűrőt is vegyél bele egyedül levegőztetés nem muszáj mert ugyan ugy felszinen fog levegőt venni ha beteszed ha nem!
2012. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Ha tapasztaltabb vagy, akkor 25 literes is elég lehet, bár én 30 litertől tartanám, ha tartanék.
2012. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szóval 30 liter alatt még mindig bűncselekmény gerinces állatot tartani. Szűrő minden halhoz alapkellék, Bettának ezen kívül fűtő is kell: stabil 25°C azért kéne neki, ami melegebb, mint egy átlag szobahőmérséklet. Tető meg azért kell, mert nagyon jól ugrik. Alap világítás nem árt, hogy lásd is a haladat, meg ha szeretnél néhány alap növényt (Anubias nana, jávai moha).


Lehet, hogy nem döglik ki rögtön a befőttes üvegben sem, de a változó hőmérséklet meg a hamar lekoszolódó víztől előbb-utóbb beteg lesz. A "túlél" meg a "jól érzi magát" között jelentős különbség van.

2012. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
én 1L 8DL -esbe tartom!És ott is jól el van.
2012. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bamboochatheone ***** válasza:
És milyen külsőszűrőd van? Mert ugye belső ebbe nem fér bele.
2012. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!