Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaim egy nap többször is...

Halaim egy nap többször is bele úsznak a szűrőből kiáramló levegő buborékokba. Nem tudom, hogy ez csak valami játék náluk? Mert különben látszólag semmi bajuk vígan élénken úszkálnak tovább.

Figyelt kérdés
Ficánkolnak benne és sodortatják magukat az áramlattal.
2012. dec. 14. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta halak? Mert tudomásom szerint vannak olyan fajok, amik szeretik a nagyobb áramlást.
2012. dec. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arany halak
2012. dec. 14. 10:04
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
Mekkora akváriumban? Milyen szűrővel?
2012. dec. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány fokos a víze?
2012. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem a hőmérsékletet, mert az aranyhalnak oxigéndús víz kell, ebből következik, hogy alacsonyabb hőmérsékletű víz a jó számára. Abban nagyobb az oxigén koncentráció. Lehet, hogy ezért úszik be a buborékok közé.
2012. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sera szűrő,100L az akvárium és 22-23 fokos a víz.2 még kicsi hallal.
2012. dec. 14. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:

100l kevés lesz nekik hamarosan.


A 22-23fok kicsit magas aranyhalnak szerintem. Olyan 18fok körüli lenne ideális. Nemhiába tarthatóak kerti tavakban is. Az én tippem az, amit már leírtam: kicsit kevés az oxigén koncentráció, és ezt ellensúlyozzák a buborékban úszással. Persze ez csak egy tipp, 100%-ra nem merem mondani.

2012. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Az aranyhal eurytherm hal, széles hőmérsékleti tartományhoz alkalmazkodott. Egy kerti tóban sincs nyáron 23 fok alatt a hőmérséklet. A hőmérséklettel nem lehet ilyen baj ebben az esetben. Ha oxigénhiány, akkor legfeljebb a szűrés lehet hiányos, és az ammónia okozza. De nem biztos, hogy bármi baj van. Ha élénk, egészséges halak, akkor lehet, hogy csak a buborékok látványa vonzza őket. A sodrás a természetben táplálkozási lehetőséget is jelent, nem csak extra oxigént.
2012. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!