Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Harcsa ölt már meg embert?

Harcsa ölt már meg embert?

Figyelt kérdés
Mármint azt hallottam, hogy a bányatavakban óriásira megtudnak nőni akár egy cápa stb. És azt is hallottam h húsevő. Akkor elvileg embert is ehet?
2012. dec. 15. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
hát ez így vicces:D de erre én is kíváncsi vagyok:D amúgy nem túlzás, hogy akkorára nő meg mint egy cápa?:D amúgy milyen cápa méretre ?:D
2012. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy 50 kilós harcsa simán megölhet egy pár hónapos babát
2012. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az para amikor úszol és véletlen belerúgsz egy nagy halba, de gondolod hogy ő utána visszajönne támadni? Nem hiszem.
2012. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igaz e vagy sem azt nem tudom.Azt hallottam,hogy a falunkban az ipolyban van egy mély rész ahol több éves harcsa van.Àllítólag nagy lukban lakik.Próbálták kifogni,bementek a vízbe és a harcsa behúzta az embert a lukba.Ha nem volt igaz én is hazudok.Persze nem halt meg.....
2012. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A lesőharcsák sokszor vadkacsákat is megesznek, de olyanról még nem hallottam, hogy egy ilyen embert ölt volna.
2012. dec. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
A harcsa nem támad csak úgy emberre,mint a cápa.Esetleg mikor ki akarják fogni,persze,hogy védekezik,támad,de ez minden állatnál ösztönös..
2012. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A harcsáknál 2, 2,5 méter sem megy legendaszámba, sőt, az 1800 as években, ahol még nem voltak nagy folyószabályozások, és a víz minőség is hogy is mondjam, egy pöppet jobb volt, a 3 méteres szörnyek sem mentek ritkaság számba.

Minden tó, patak, vagy folyó szakasz és a hozzájuk legközelebbi település legendáriumában fel-felbukkan hogy támadt már emberre, és régebbre visszamenőn hogy ölt meg embert, de ezek gyakran kiszínezett történetek. Az elő fordulhat, hogy rá rabol 1-1 szerencsétlen fürdőzőre, de nagyon ritkán történik ilyen, igaz, megmondom őszintén, én félek is az ilyen természetes vizekben.

2012. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Max tényleg egy kisbabára lehet veszélyes, de egy felnőtt embert a büdös életben nem öl meg. sőt... fél.
2012. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Cerberosz ***** válasza:
100%
A magyarországi harcsa fajok valóban nem veszélyesek felnőtt emberre, viszont valamelyik édes vízi szörnyekben láttam, hogy van olyan ami igen is az, van egy faj valahol Ázsiában meg az Amasonasban is pár fajta. Bár ott is csak ilyen helyi legendáknak járt utána, ha jól emlékszem.
2012. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Herman Ottó: Halászélet, pásztorkodás c. könyvében említi, hogy a nép régen nem szerette a lesőharcsát, mert a több méteres példányok gyomrában nem egyszer találtak kisgyermek- csontokat.


Viszont ennek ellentmond az a fotó, amit néhány éve láttam egy természettudományos magazinban. Egy döglött harcsát ábrázolt, szájából kilógott egy hatalmas ponty farkuszonya. A kép magyarázata: a harcsa megfogta a pontyot, de elnyelni nem tudta, ugyanis hatalmas szájnyílásához képest szűk a torka. Mivel a zsákmánytól megszabadulni nem tudott,az a halálát okozta.


Ebből következik, hogy elkapni talán képes lenne egy gyermeket, de lenyelni már nem.

Ez a cikk meg is említi, hogy a harcsák által megevett gyerekek csak a legenda világába tartoznak.


Mindazonáltal, tényként kezeli, hogy valóban jegyeztek már fel harcsák által okozott sérüléseket, fürdőző embereken.


Viszont, Brehm: Az állatok világa c. híres művéből: "A harcsa az embert sem kíméli...több esetet ismerünk...Pozsonynál kifogtak egy harcsát (1700- as évek), gyomrában egy gyermekhulla maradványait találták meg.."

Más: "...szavahihető halászok beszélték el, hogy a harcsa gyomrában gyermekek kéz- és lábcsontjaira találtak.."


Néhány éve egy horogra akadt harcsa lábon harapott és a víz alá rántott egy horgászt, aki csak nehezen tudott kiszabadulni. Azt írják, hogy ez az egyetlen hitelesen dokumentált eset, amikor harcsa emberre támadt Európában.


Ha beütöd a gugliba, hogy harcsatámadás, vagy hasonló szöveget, elég sok cikket, meg írást kiad. Lehet vitázni, hogy igaz- e, vagy csak "vidéki legenda" :)

2012. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!