Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most indítok egy akváriumot....

Most indítok egy akváriumot. Mi kell még?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumszett Eheim 2008 szűrővel, hozzá kapott világítással és fűtővel. 2 napja feltöltöttem vízzel, azóta megy a szűrő-fűtő. Tegnap tettem bele Aquatant, ma Nitrivecet (mert volt itthon mindkettő, ugyanis nem ez az első próbálkozásom). Nem kapkodok, nem azért vegyszereztem csak biztos ami biztos. Jövő héten vennék bele pár tő Anubiast, esetleg ha kapok Valisneriat. Rá következő héten jönnének a halak.

Kell még valami? Vízteszten gondolkodom de egy 5in1 vagy 6in1 tesztcsík csomag 4000-6000 Ft. Érdemes? Algakaparót zsilettpengéset gondoltam, sokkal olcsóbb mint a mágnesesek. Pumpás aljzatporszívós leszívócsövet egy ezresért lehet venni, gondolom érdemes ha nem akar az ember folyton slukkolni a vízből. Szeretnék pár garnélát is bele, azt a halakkal együtt, vagy előttük, utánuk? Garnélám még nem volt.



2012. dec. 15. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:

Láttam még olyan oldatot is, amibe ha 30 percre beletesszük a halakat, ki lehet váltani a karanténozást. Mivel nincs hol karanténoznom, így az jó lehet?

[link]

A növényeket mibe áztassam hogy ne hurcoljak be semmit? Neomagnol?

2012. dec. 15. 20:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb lett volna úgy indítani az akváriumot, hogy a növények már benne vannak. Úgy az ültetés is könnyebb lett volna. De mindegy, így se lesz gond. Anubiason kívül ebben a szettben valószínűleg csak a különféle mohák fogják jól érezni magukat, nemigen érdemes más növényt bele tenni. Gondolom 15W-os műanyagtetős a világítás.


Viszont a halakkal még várj. 2 napja indítottad, onnantól minimum 3 hetet (de inkább 4-et) várj a halak behelyezésével. Nagyon figyelj a halak mennyiségére! A szűrőd éppen, hogy jó lehet ebbe az akváriumba (jobb lenne a nagyobb Eheim Pickup 2010), de mivel ez adott, ezzel kell kezdeni valamit.

Fontos tehát, hogy ne telepítsd túl. Én a helyedben valamilyen fajta nanohalból raknék bele egy csapatot (8-10db-ot). Itt sok félét találsz: [link]

Melléjük esetleg még mehet talajlakó, pl törpe szívóharcsa, vagy törpe páncélosharcsa. Belőlük kb 5-6 db. És ennél több halat ne rakj bele, ez is bőven elég lesz a szűrőnek.


Vízteszt nem árt, ha van, de nem muszáj 4-5 ezerért megvenni, lehet kapni Neptun tesztet 600 ft-ért is.


Aljzatporszívó jó dolog, vízcserét megkönnyíti, és a mulmot is könnyen ki tudod vele szippantani.

Ha garnélát akarsz bele, akkor javaslom elsőnek a Red Cherryket, vagy a Yellow Fire-ket. Esetleg az Amano garnélákat. Viszont ezt jól gondold meg, mert ők szaporodni fognak, és egy idő után gondoskodni kell a szaporulatról (szelektálni kell őket, hogy szép színes maradjon az állomány). Az Amano-k annyiból probléma mentesebbek, hogy sós víz kell nekik a szaporodáshoz, ergo nálad nem fognak sokasodni. :D Ugyanaz igaz a sepregető garnélára. Ő mondjuk nagyobb méretű, mint a többi.


Remélem tudtam segíteni. :)

2012. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
A bejáratási idő alatt etetni kéne a szűtőbacikat, mert kaja nélkül szaporodni se nagyon fognak. Ha megveszed előre a haltápot, és abból dobsz be egy nagyon keveset az üres akváriumba, megteszi.
2012. dec. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj rá, hogy ne telepítsd túl az akváriumot.

Tudom, hogy mindenhol ezzel a 2008-as pickuppal árulják az 54-es szetteket, de többször bizonyította már az élet, hogy nem bír el akkora akváriummal.

Annyi halat tegyél bele, mint ha csak 40-45 liter körüli akvárium lenne.

És azt is több részletbe, 1 hetes eltéréssel.

2012. dec. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akinek vannak még válaszai a sok-sok kérdéseimre, írhat bátran! :)

2012. dec. 16. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!