Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztikában Nagyon sok az...

Rózsavölgyi kérdése:

Akvarisztikában Nagyon sok az állat kínzó " de aszt nem értem hogy aki Horgászik és meg eszi a kifogott halat azzal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Mikor Kifogják a halat és haza viszik megeszik de az a kérdés hogy öli meg van aki csak úgy megnyúzza élve mások 1 bottal 1 ütést mérnek a hal fejére stb ezekre kérek választ hogy ez állatkínzás e mert országszerte legális a horgászat

és az is hogy a ki fogott halat haza lehet vinni és tudtommal nem fogják akváriumba tenni hanem meg eszik

és miben különbözik a horgásztói halak az akváriumi halak tol állatkínzás szempontjából nézve ?



#Akvarisztikában #Nagyon sok az állat kínzó
2012. dec. 16. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én arra várok választ, hogy találkoztál-e már a helyesírási szótárral?!
2012. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
a halak hidegvérűek, nem éreznek fájdalmat.
2012. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a helyes írónak : igen találkoztam a másik meg az ha nem is találkoztam volna itt nem is lehet helytelenül írni nade mind1 eszt a kérdést azért tettem fel mert akvarisztikával kapcsolatosan nagyon sokan írnak a halakkal szembeni állatkínzásról
2012. dec. 16. 21:31
 4/14 gfero ***** válasza:
azért mert vannak díszállatok meg vannak olyanok amit az Isten vagy bárki azért teremtet meg hogy megegyük.pl.a malacot simán megeszem de a tengerimalacot már kihagynám az életemből.ha egy disznót levágsz nem szabálysértés persze ha nem kínzod.de ha egy kutyát levágsz az már az.a hallat nem szokták se leszúrni se lelőni.tehát marad a fejre vágás mint írtad.
2012. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden élőlény érez. Marhaság, hogy azért mert hidegvérű már nem érez fájdalmat... én a te fájdalmadat sem érzem tehát te nem érzel fájdalmat akkor már. Vagy mégis?

Az állatkínzás horgászatban nálam az amikor hagyják a halakat szenvedni vagyis nem ölik meg rögtön a lehető leggyorsabban hanem a kádban nézegetik vagy az udvaron a fűre kidobják had vergődjön. Sajnos ilyen az ember vannak ennél sokkal rosszabb szokásai.

2012. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat egyébként nagyon szeretek horgászni de nem eszem a halat én vissza engedem de olykor el hozom ismerősöknek akik szeretik enni de hát igen a tengerimalacra vissza térve vannak országok akik kifejezetten szereik :S
2012. dec. 16. 23:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem már fogalmam nincs hogy mi a kínzás, vagy mi nem az.


Nemrég néztem egy műsort, ahol halakat fogtak. Megnézték őket fémdetektorral, és volt amelyiknek volt a hasában horog. Aztán megjelölték őket, raktak egy piercinget az úszójukra és visszaengedték.

2012. dec. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Rengeteg halat fogtam már ki úgy hogy bele volt akadva horog meg rengeteg szerelék szakad be a horgászoknak ezekbe könnyen bele akadnak meg hal fárasztásakor el szokott szakadni a damil akkor a horogba egy 20-30 m es damil

hát ez van inkám ezeket kéne nézni nem aszt hogy akváriumi halaknál pl 2L el nagyobb hely kéne a halnak mert állatkínzás :S

2012. dec. 17. 03:11
 9/14 anonim ***** válasza:

Barátom apja főleg olyan halakat tartott régen, amiket a horgászott. Meg volt neki a Lewit Péter nevű grafikus cimborája, aki halakat rajzolt különböző könyvekbe és hát ahhoz ki kellett fogniuk és akváriumban tartani. Péternek is volt otthon akváriuma, meg barátom apjának is.


Péter nagyon aprólékosan rajzolt, pikkelyenként. Magyarország halait ő rajzolta, meg a Búvár zsebkönyvekből a halasat, és vannak egyéb könyvek is, de ezeket barátom apja őrzi otthon. Néhányat olvasgattam nála.

[link]

Olyan 2 éve találkoztam Lewit Péterrel, de egyből szimpatikus volt. Idős hapsi, de egy ilyen szétszórt művész lélek, aranyos, vicces, és nagyon humoros, szétröhögtem az agyam tőle.

2012. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Frontosa ***** válasza:

Láttál már halászatot? Na az az állatkínzás, a horgászat még egy humánus dolog, ha a normális horgászokat vesszük figyelembe. Én bízom benne, hogy ez a horgászok 99%-ra igaz. Én általában visszaengedem őket, sebfertőtlenítőt , szakál nélküli horgot és matracot is használok. Amit meg elviszek a kisebbekből azokat 3 méter hosszú haltartóban tartom és mikor megyek haza, 1-1 fejrecsapás után kimúlnak egy pillanat alatt. A halaknak valóban lényegesen gyengébb a fájdalomérzetük, mint az emlősöknek, de éreznek fájdalmat. Az állatkínzás az amikor valaki úgymond tudatosan kínozza, bántja azt az állatot, figyelmen kívűl hagyva, hogy megtehetné a jobb életkörülmények biztosítását. Ebbe beletartozik a 20 literbe Aranyhalat ,,állattartó", amire egyszerűen nincs magyarázat, ez már valóban állatkínzás, nincs rá mentség. Meg az 1 méteres kutyaláncon Németjuhászt tartó ,,s..fejek".

Üdv,

2012. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!