Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit fogyaszt (hány ft-ot)...

Mennyit fogyaszt (hány ft-ot) kb. havonta az akvárium fűtése, szűrése?

Figyelt kérdés
Egy 35 literes akváriumra nézve, és egy db hallal, szóval gondolom nem kell hozzá nagy szűrés... De amúgy mennyit fogyasztanak az ilyenek havonta? Mennyibe kerül? Ja és persze a világítást is kérdezem :D...
2012. dec. 16. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon minimálisat fogyasztanak. Max. 2.000-2.500Ft-ot, de lehet sokat mondok.


Ha jó akváriumot megengedhetsz magadnak, ez lesz a legkevesebb.

2012. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még kevesebb.. nekem is egy betta van 30 literben:D
2012. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
2500 forintot 150 literes akváriumok esznek meg. Néhány kérdéssel lejjebb számoltam ki valakinek, az alapján te is számolgathatsz.
2012. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2500 Ft szerintem kicsit sok. Nekem 150+50 literesre folyamatos szűréssel és 6-8 órányi világítással havi átlagba max 700 ft-ra jött ki az áram költség. Fűtést nem használok mert így is mindig melegebb az akvárium a szoba hőmérsékleténél vagyis legalább 23-24°C

Persze ha valaki 12 órában világít és mondjuk nagy fogyasztású a külső szűrője és e mellett még belerak egy nagy fűtőt ami sokszor bekapcsol akkor lehet jóval magasabb a számla. Szegény ember vízzel főz :D

2012. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem számoltam ki, de max 1250 Ft :D
2012. dec. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is mostanában számoltam ki egy 30l-esre. Mivel ebben olyan fűtő van, ami nem termosztátos (de csak télen kell), így egész nap megy (estére 4-5 órára lehet, hogy kikapcsolom, még meglátom), és így jött ki kb havi 490ft-ra. Ez téli számítás, nyáron a töredéke lesz, ha nem megy a fűtő. Szóval nem egy nagy összeg.
2012. dec. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!