Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis guppy Halakat szeretnék...

Rózsavölgyi kérdése:

Kis guppy Halakat szeretnék de Nem sikerül?

Figyelt kérdés

van egy 200 literes akváriumom van benne 1 pici zebra vitorlás nagyon békés meg 1 fiú guppy meg 1 lány

a viz 26C° van benne levegőztető vízszűrő megfelelő növényzet de műanyag a lány guppym hasa lényegesebben nagyobb mint amilyen volt a hasa alján van 1 fekete folt olykor erősen fekete máskor halványodik ez nem tudom miért van lényegesen lassabb mint régen kb már 1 hónapja megvan

nem tudom mikor különítsem el mert félek hogy meg eszik a kicsiket betegségnek jelét nem vettem észre a guppyn még sohasem szültek nekem halak nagyon szeretném adjatok valami jó tanácsot mit csináljak hogy sikerüljön ??



#guppi #halakat szeretnék
2012. dec. 16. 21:45
1 2
 1/11 Cerberosz ***** válasza:
Az jó hogy nem telepíted túl az akváriumot, de ennél azért több halat rakhacc bele:) A vitorlás a guppyval nem jó párosítás, a vitorlás megtépkedheti, ha megnő megeheti. A növényzetet cseréd igazira. Igen az a terhességi folt, ha megjelenik/erősödik akkor terhes, ha látod hogy elhalványult neki állhacc ivadékot keresni. a helyzet az hogy ha nem különíted el akkor is megeszik őket, a vitorlás is besegít. A guppy megeszi az ivadékot ha endler guppyt veszel az nem. Vegyél ivató ketrecet olyat aminek az alja elzárható a felső résztől így az ivadékok oda tudnak menni, és az anya nem eszi meg. De ha rám hallgatsz, és mindenáron kis guppyt akarsz akkor vagy eladod a mostanikat és vezsel endler guppyt vagy raksz bele igazi növényt, jávai mohát egy jó csomót, és valami felszíni növényt, így talán valamennyire el tudnak bújni, és reggel megtalálhatod őket.
2012. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ vennék a napokba ívató ketrecet de halottam olyat is hogy lehet csinálni házilag és célnak megfelelő

az is jó lenne de ha nem természetesen veszek .

igen nem szeretnék sok guppyt mert nem akarom hogy túl tenyésztés legyen a születendő guppy halakkal szeretném betelepíteni az akváriumot elég drágák az igazi növények ha teljesen a 200 literes aksiba mű anyagot vettem de ha mű anyag van benne akkor nem szül ? Veszek majd bele eredeti növényeket de sajnos egyenlőre nincs rá pénzem :( kb 1 hónapja meg van a lány guppy de a fekete folt a hasán van mikor erősen fekete olykor halványodik aztán megint erősen fekete általában világítás ki be kapcsolásakor eszt nem tudom miért van :S

2012. dec. 16. 23:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fényviszonyok változása okoz optikai csalódást! Szerintem műnövényes akváriumban is szül a guppi de nyilván kényelmesebb (mármint a nősténynek), szebben néz ki az igazi! Vannak úgymond "hibás" guppik amelyeknek a foltok megjelennek, de halva születnek a kicsik, vagy rosszabb esetbe a szülésbe belehal a nőstény.

Sok sikert!

2012. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A halak között a guppi szaporítása a legegyszerűbb.Egy ilyen akváriumban nagy esélyeid vannak, de én nem ajánlom, hogy fogj bele annak jó, hogy meglátod, hogy hogyan születnek, de utánna annyian lesznek mint az oroszok. Ha minden képen szeretnél akkor egy pár tanács: Legyen több fiú mint lány, de a lányok számát is növeld. A kereskedésekben lehet lyan tápot kapni ami meggyorsítja a szaporodást, pár fokkal növelj a hőmérsékleten, és legyen sok búvóhely ha nem sikerül pár hónapon belül írj privit és segítek :)
2012. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, vegyél IGAZI növénxeket
2012. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
megint az utcsi vagyok, ha már nagyobbodik a hasa és van egy sötét folt akkor valószínűleg terhes, de nagyon sok búvóhely kell nekik, mivel a guppik kannibálok és megeszik a saját gyereküket, ha azt szeretnéd, hogy színesek legyenek akkor vegyél nagyon színeweket, és a kicsiknek is gyönyörű színe lessz
2012. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
na sikerült?
2013. jan. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
12 kis halat tudtam megmenteni :) kb 16 ot szült kb 2-3 at meg evet :s meg volt amelyik halott volt
2013. jan. 4. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elsőre nagyon jó. Örülök, hogy sikerült :)
2013. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a halat is én pároztattam első szülő volt :)
2013. jan. 5. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!