Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy akváriumban felveti a...

Cerberosz kérdése:

Ha egy akváriumban felveti a fejét valamilyen betegség?

Figyelt kérdés
és mondjuk nem tudom kigyógyítani a halakat, de pl. egy nem kapja el/immunis rá és megmarad, és más halakat veszek mellé azok ugyan úgy betegek lesznek? Ilyenkor teljesen le kell mindent fertőtleníteni?
2012. dec. 18. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos nem mindegy milyen betegség, de ha a vízbe tettél vegyszert, ami kiírtja azokat a gombákat, baktériumokat, parazitákat, miegymást, akkor utána kéne egy nagyobb vízcsere, majd 3 hetet várni, és csak ezután megpróbálni új halakat berakosgatni. Szerintem. Szóval nem biztos hogy mindenképpen muszáj kifertőtleníteni az egészet.
2012. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Eddig ugyan nem volt elhullás de már szombat óta megy a kezelés, és nem igazán látszik hatékonynak az a fura hogy csak a 3 nagyobb sügéren látszik(be van repedve a mellúszójuk, fehér szélü némelyik) gondolom uszonyrothadás, de nem voltam biztos benne ezért széles spektrumú gyógyszert(sera omnipur) használtam, és nem igazán látszik hogy javulna. A fura az, hogy van mellettük ramirezi is, ami közismerten elég érzékeny, és neki semmi baja sincs látszólag. Mindnek van étvágya is.
2012. dec. 19. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!