Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként hogyan indítsak be...

Kezdőként hogyan indítsak be egy tengeri akváriumot?

Figyelt kérdés

Több kérdésem lenne.Teljesen nem vagyok kezdő a témában.

A legfontosabb hogy nem sietek a dologgal, nincs rá sok pénzem és nincsenek nagy elvárásaim.

1,Édes vízi külső szűrő alkalmazható e?

2' kb 100L akváriumot szeretnék több okból (kevesebb élőkő kell hozzá, gyengébb teljesitményű technika. méretek miatt)

3, kezdetnek több hétig csak üresen járatnám esetleg korall zúzalékkal, ez így megfelelő? később tennék bele élőkövet és így tovább.

4000-6000 kelvines kompakt égő vagy általános hidegfényű fénycsövek megfelelőek lennének hozzá?

kb így a kezdés mennyibe kerülne? kivétel a külsőszűrő (ha megfelel), akvárium, fény.

minimális élőlényt szeretnék tartani halat max 2 db ha lehet bohóchalat anemónákkal.inkább csigák és egyéb alsóbbrendüek

utolsó kérdésem amiben nem vagyok biztos : tudom hogy az élőkövekből amiket beletesznek több élőlény is fejlődhet idővel, ez igaz az élőhomokra vagy korallzúzalékra?



2012. dec. 19. 17:46
1 2 3
 1/24 Darkkingdom ***** válasza:
100%

Konkrétan én nem tudok válaszolni a kérdésedre! De szerintem ez az egész annál a mondatodnál meghalt hogy " nincs rá sok pénzem és nincsenek nagy elvárásaim. "


Élőköveket később rakod bele meg hasonlók...Hát figyelj...Tudom hogy szép meg az ember szeretne dolgokat...de majd szerintem akkor kezdj ebbe bele ha azt mondod hogy: "Van 2-300ezer forintom és egy gyönyörű és fullos aksit akarok 2 bohóchalnak,édesvizi tapasztalataim vannak,nagyon is jók de segitség kéne a tengeri elkezdéséhez"

2012. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
már bocs. de az élőköveket minden féleképpen később kell belerakni, nem tudom ezen miért akadtál fenn. a TE válaszod pedig ott halt meg hogy "Konkrétan én nem tudok válaszolni a kérdésedre!"
2012. dec. 19. 18:32
 3/24 Darkkingdom ***** válasza:
A válaszom jó indulatból jött...de az emberek mindig csak a rosszat látják!ha sértőnek gondoltál valamit!Bocs...De nem kell támadni rögtön!Biztos Később kell belerakni..tudod mennyi az élő kő kilója? és mennyi kell bele? és lenne rá pénzed? Nem támadás volt...nem tudom miért veszik annak mindig az emberek! De majd akkor valaki szépen elmondja neked részletesen! De lehet ezt kicsit bunkóbban is csinálni,mint pl hogy ha kicsit keresgetnél itt a GYK-n már egymillió ezren feltették ezt a kérdést csak lehet kicsit másképpen fogalmazva!Ez így szimpibb lett volna?
2012. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
élőkő típustól függően 3200ft/kg nekem kb 10-15 kiló kell hozzá.olyan válaszokat várnék amiben segítenek hogyan valósithatom meg az elképzelésem. nem olyan amiben teljesen leakarnak beszélni róla mert mindenképpen megfogom csinálni csak tapasztalatok és tippek érdekelnek.
2012. dec. 19. 19:21
 5/24 Darkkingdom ***** válasza:
Annyit még megkérdezhetek a kedves kérdezőtől és tényleg nem szurkálódásból,nem is rossz indulatból..hogy mondtad van némi tapasztalatod...!Mekkora akváriumod volt és mennyi ideig?Mit tartottál benne?milyen felszereléssel?
2012. dec. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

csak édesvízi aksik.

egy 150L-es növényes (neonok,razbórák. garnélák főleg.)

egy optiwhite 25l nano növényes jó cuccokkal nagynyomású co2 meg stb...

ebben red cherry később CRS és CBS garnélák szaporítása folyt benne.

2012. dec. 19. 19:36
 7/24 Darkkingdom ***** válasza:

Köszönöm válaszod...


Remélem lesz olyan aki részletesen segít benne! :) Üdv.

2012. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Egy ilyen lámpa kéne a tetejére:

[link]


Tehát 1db fehér cső + 1db kék cső.


A fehér az 10 000 kelvines

A kék pedig atkinikus 14000 - 20 000 Kelvin közötti, ami 460 nanométer sötétkéken világít, mert a koralloknak szükségük van a kék fényre.


Ha bemész aqua depóba, ott árulnak tengeris csöveket, szerintem olyan 3-4 ezerért már tudsz venni.


Ha máshol vennél, akkor pl a sylvania corallstar, Ati Blue plus, UVL Super Actinic, Arcadia Marine Blue Actinic, Marine blue moon, ezek mind kék csövek.


Ha csak az izzók érdekelnek, akkor van ez a fajta, ebből kéne 3db, de én ilyet én még nem vettem:

[link]

2012. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Egy olyan 10 kiló talajt és 10 kiló élőkövet rakjál bele


Viszont első körben azzal kéne kezdened, hogy vennél egy ozmo szűrőt, mert nem lesz jó ha csapvízzel akarod keverni a sót.

[link]


Vehetsz 20 flakon ioncserélt vizet is a Tescóban, csak meg fogsz szakadni, meg az drágább, ha azzal akarod cserélgetni a vizeket a későbbiekben. Sokkal jobb ha van otthon egy ozmo szűrőd, amivel tudod te magad gyártani a lágy vizet.


Ozmo víz + tengeri sót összekeversz, és kész a tengervized.


30 liter vízhez kell 1 kiló só.

1 kiló só az egy ezres körül van.


Elég kell hogy legyen ott havonta egy 1-2 vödör vízcsere.

A nyitott akvárium párolog is, ilyenkor csak lágy vizet öntesz hozzá, sót nem kell, mert a só nem párolog el.

2012. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

És erős sodrás kell bele, vegyél egy ilyen mágneses áramoltatót: [link]


Legjobb ha a szűrést külön megcsinálod:

Vízpumpával egy csövön át, kivezeted a vizet, kívül egy tartályba engeded, amibe raksz korallzuzalékot, alkalmanként egy kis aktiv szenet. Ezen átvezeted a vizet, majd az így megszűrt vizet, visszafolyatod az akváriumba.

2012. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!