Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon erőteljesen gondolkozok...

Csejani kérdése:

Nagyon erőteljesen gondolkozok egy nagyobb akvárium beszerzésén! Tudnátok nekem az összeállításában segíteni?

Figyelt kérdés
Egy 80*40*40 vagy egy 100*40*40-es akváriumra gondoltam. Ehhez milyen külsőszűrő lenne jó ami még árban elfogadható(20-30e)? Mekkora fűtő kellene bele? Világítást mennyiből lehetne megoldani? Üvegesnél ha csináltatnám kb milyem összegre számolhatok? Segítségeteket előre is köszönöm!
2012. dec. 19. 20:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Tudom ez így nem egyszerű de végül is arra lennék kíváncsi mennyiből is tudnám én ezt összehozni! Jah és ebbe mennyi táptalaj kellene?
2012. dec. 19. 20:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem drágább ha megcsinálja üveges, mintha megveszed készen.


[link]


[link]


Hát 25 ezer körül ez van:

[link]

2012. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp a nagyobbat, ha már beruházól. de csak akkor ha van rá annyi pénzed. Mindenképp külső szűrőt vegyél. A teljesítménye attól is függ hogy mennyire növényes akváriumot szeretnél. Tudom neked ajánlani az Atman Cf külső szűrőket. annyira nem drágák és szerintem teljesen jók. nekem is ilyen van. cf 800-as sztem elég. de ha növényes akkor inkább a cf 1000. az hogy üvegesnél mennyi lenne ez üvegestől is függ. nézd meg neten hogy a közeledben milyen akvarisztikai boltok vannak és nézd meg ott az akváriumokat. De semmiképp se szettet vegyél,mert azokhoz általában nem megfelelő felszerelést adnak. inkább külön külön szedd össze a dolgokat. a fűtő az sztem olyan 150 W-os kell. a világítás attól függ milyen növényeket szeretnél.
2012. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg ha a régi akváriumodban van egy belső szűrőcske azt is berakhatod a külső mellé. Úgy valószínűeg jobb lesz az szűrésed.
2012. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a
2012. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A régi akváriumot meg akarom hagyni karantén aksinak vagy esetleg szaporító medencének mert nem túl nagy 35 literes!
2012. dec. 19. 20:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Az új akváriumba pedig szeretnék majd növényt tenni bőven! Köszönöm az infót az akvárium árról tényleg nem olyan vészes! Szettet semmi képp nem szeretnék magam akarom összeválogatni! CO2 rendszer a növényekhez nagyon kell mert ahogy nézem az egy elégköltséges beruházás. :/
2012. dec. 19. 21:06
 8/8 YourDestiny ***** válasza:

Akváriumot én is a hable kedvenc webshopjából vennék :)


Szűrő minimum egy 700 liter per órás kell, ennél nem kisebb, csak nagyobb, attól függ, mit takar majd a kiegészítés. Tetőt... hát házilag összedobni a legolcsóbb. Vehetsz gyárit is, de azt ki kell egészíteni plusz csövekkel, nem túl kifizetődő.

2012. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!