Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üres tengeri sós vízben...

Üres tengeri sós vízben fejlődnek élőlények ki maguktól. Algák vagy valamik?

Figyelt kérdés
nem akváriumot szeretnék csinálni egyszerüen csak pontosan bekevert vizet és csak forgatómotor keverné a vízet, és érdekelne hogy így algák képződnek e és ha igen akkor milyenek és mennyi idő alatt?

2012. dec. 19. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Először barna alga, aztán zöldalga, mintha édesvizi lenne. A mészalga beindításához mészalgás élőkő is szükséges, a terjedéséhez pedig kék fény kell.

Na de ezek az algák rondák.


Ha szép díszalgákat akarsz, akkor azt venni kell a bótba, egy kis darabot. Nekem eddig 4 félét sikerült vennem:

Caulerpa racemosa, Caulerpa prolifera, Caulerpa taxifolia, Chondrus crispus.


Ez ha beindul, nő mint a gomba, mindegyik. Talán a vörös növekszik a leglassabban. A zöldeknek van kapcsos kis lábuk (gyökerül), amivel rögzülnek a talajhoz, tehát alulra kell valami talaj, mondjuk jó a korallzuzalék is.


Közepes - erős fény kell, pl daylight 6500 K lámpa is megfelel, ezek nem igénylik a kék fényt, ezek csak zöldségek, ugyanúgy mintha édesvizi növények lennének, csak különlegesebb formájuk van, viszont jó kis igénytelen növények :)

2012. dec. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. köszi. tehát ami nem bolti az nem is érdekes vagy szép.
2012. dec. 19. 23:17
 3/7 anonim ***** válasza:
A mészalga az olyan mintha valami lila festék lenne, a szűrő, vagy áramoltató motor, de még az üveg is lila pöttyös lesz tőle. A köveken és a talajon is elterjed, tehát minden lila lesz, csak a növények az állatok és a virágállatok nem :)
2012. dec. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet növeszteni zöldalgából füvet, csak az nagyon sötétzöld, az nekem nem tetszik. De hát kinek mi. Azt én hagyom a rákoknak egyék meg.
2012. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár a zöldalga terjedésének a magas nitrátszint kedvez. Hogy azt hogy éred el egy üres akváriumban, azt viszont nem tudom.


Barna biztosan lesz, de az tényleg ronda.

2012. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet ha beöntesz egy kis szárazföldi növénytápot, akkor beindulnak különlegesebb algák is. Nem tudom, azt ki kéne próbálni.
2012. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
majd kiprobálom
2012. dec. 19. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!