Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet hogy az újonnan...

Mitől lehet hogy az újonnan betelepített aksim vize homályos, zavaros? Mit és hogyan tisztítsam meg?

Figyelt kérdés
1hete lett feltöltve, és 3 napja vannak benne halak (guppik)
2012. dec. 20. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon nem jól csináltál. A feltöltéstől számítva 4 hétig üresen kell járatni az akváriumot, hogy kialakuljon a megfelelő baktérium kultúra a szűrő szivacsán. Lefogadom, hogy az eladó, akinél véve lett a cuccos, erre nem hívta fel a figyelmed.

Ez alapvető probléma. Leírnád pontosan, mekkora akvárium, milyen szűrő, milyen talaj van benne stb? Szóval minden fontos adatot. Úgy talán többet tudunk segíteni.

2012. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha lenne ismerősödnek akváriuma, ami már régebb óta működik és nincsenek benne beteg halak, akkor kérhetnél tőle egy kis vizet, és beolthatnád vele a te akváriumodat.


De ha nincs, akkor csinálj 30-40% vízcserét és 2 napra kapcsold le a lámpát. Lehet hogy az infuzorák szaporodtak el. Vagy az is lehet hogy a talajod keveredett fel, ha nem lett lég alaposan átmosva.

2012. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
elég
2012. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én nem vagyok nagyon jártas akvarisztikába, de nekem az eladó a tetra crystalwater-t ajánlotta erre.
2012. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!