Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 kérdéssel lejjebb írtátok,...

2 kérdéssel lejjebb írtátok, hogy a változatos kaja fontos. Ez hogy is van?

Figyelt kérdés
Szóval ha veszek 4 féle lemezes tápot az változatos, vagy mondjuk egyik nap lemezes aztán élő, utána fagyasztott, és végül mondjuk valami szárított?

2012. dec. 20. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
egyik nap lemezes, másik nap vmi granulált, megint másnap fagyasztott, pl egyszer bolha, máskor szúnyoglárva stb. meg heti egyszer egy napon koplaltasd a halakat.
2012. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szárítottat kihagyhatod


Nekem van 2 halam ami csak élőt eszik. Amikor veszek egy adag tubifexet, akkor 3-4 napig azt adom, aztán veszek fehérszúnyoglárvát, pár napig az megy, mert nem akarom megrothasztani őket a hűtőben. Ezeket vízbe rakom a hűtőbe, de felváltva, nem kell hogy ezzel legyen tele a hűtő.


Aztán pl ha veszek élőt, azt egy kis dobozba beöntöm, és mellé még egy kis vizet, azokat nem rakom a hűtőbe, csak mintha akvárium lenne, szűrő nélkül úgy elvannak a lakásba pár napig, néha kihalászok mini hálóval egy párat és bedobálom a halaknak, mert az nem olyan sok, azt tulajképp egy adagra be tudnám etetni az egészet.


Fagyasztott kaja van a mélyhűtőben, néha adok azt is aki megeszi annak.


Nano halak közül pedig a borarasoknak pl elég kicsi a szájuk, ezért oda amellett hogy valamit bedobálok, szoktam még beszórni ivadékhalaknak való por kaját, hogy tutira a kisebbek se maradjanak éhen (Sera vipan babyt, vagy fix haltápot) most lehetne ez porrázúzott lemezes is, végülis lehet ugyanaz lenne, de ez már gyárilag por, tehát nem kell összemorzsolnom, ennyi.


De azt is lehet hogy csak fagyasztottal etetsz, abból is van azért elég sokféle. Illetve fagyasztottal és valamilyen lemezessel felváltva.


A fagyasztott állítólag annyiból jobb mint a élő, mert hogy attól tutira nem kapnak el semmilyen betegséget. De hát nálam az élőtől sem, szóval szerintem az is teljesen jó.


A vörös szúnyoglárvával viszont óvatosan, mert attól egyes halak bélgyulladást kaphatnak, egyrészt, mert nagyon savas, másrészt meg kampó van a végén, ami beleakadhat a gyomrukba.

2012. dec. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi az értelmetlen fogalmazásért :)


"Aztán pl ha veszek élőt" -> helyett -> "ha veszek élő artemiát"

2012. dec. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
A szárított kaja kiegészítés. Élő, fagyasztott eledeleket kell előnyben részesíteni. Három-négyféle kaja elég.
2012. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!